Zábřežským radním se nelíbilo vystupování zpracovatele opononentího posudku Václava Hammera při jeho veřejném projednáváníní, označili jej za neprofesionální a podjaté.

Ministrovi si stěžovali, že místo oponentury se po většinu času věnoval obhajobě záměru Wanemi a většinu připomínek označil za nepodstatné.

„Celou záležitost jsem prověřil a o objektivitě vystoupení Václava Hammera nemám nejmenší pochyby. Váš požadavek na zpracování nového posudku nepovažuji za odůvodněný,“ odpověděl radním Bursík.

Jak ministr zdůraznil, skutečnost, že zpracovatel posudku Hammer hodnotil záměr v zásadě pozitivně, nemůže vyvolat pochybnosti o jeho objektivitě.
Bursík také připomněl, že konečné stanovisko ministerstva je pouze nezávazným podkladem pro další řízení, kterým se zabývá stavební úřad.

„Zamítavý dopis ministra jsme skutečně dostali. Ve středu ho dám radě města na vědomí,“ řekl starosta Zdeněk Kolář a postoj ministra nechtěl nijak nekomentovat.

Firma Wanemi teď čeká na konečné vyjádření ministerstva. S největší pravděpodobností by ho měla dostat ještě v tomto týdnu.

„Předpokládáme, že vyjádření bude kladné, ale zároveň bude jeho součástí řada podmínek, které ještě bude nutné splnit. Některé navrhl v závěru svého posudku už Václav Hammer,“ řekl tiskový mluvčí společnosti Wanemi Petr Vintrocha.

Přečtěte si také:

Wanemi: referendum o stavbě papírny nebude