Stavba moderního areálu Waldorské školy v Tomkově ulici v Olomouci v začala v květnu loňského roku. Aktuálně se tam provádějí dokončovací práce.

„Probíhá pokládka podlahových krytin a obkladů v interiérech, instalují se dveře a dokončují sociální zařízení. Pokračují také venkovní úpravy, například pokládka asfaltu i zámkové dlažby a budují se parkovací stání. Čekají nás ještě úpravy vnitřního areálu školy, školní zahrady a výsadba zeleně. Všechno musí být hotové do začátku srpna, kdy proběhne kolaudace,“ sdělila jednatelka olomoucké Waldorfské školy Monika Machytková.

V novém kampusu od září zahájí provoz mateřská škola pro stovku dětí a základní škola pro 180 žáků. Novinkou bude otevření prvního ročníku lycea, které zatím v regionu chybělo.

„Kapacita je téměř plně obsazená, zbývá jen pár volných míst pro předškoláky v mateřince a na druhém stupni základní školy. Děti se k nám budou sjíždět z Olomoucka, Přerovska, Litovelska a Prostějovska. Zájem rodičů je obrovský, proto od září nadále zůstane v provozu jedna třída naší mateřinky v ulici U Botanické zahrady,“ popsala jednatelka Waldorfské školy.

Nový kampus přijde na přibližně 150 milionů korun. Na mateřskou školu se investorovi podařilo získat dotaci 33 milionů korun z evropských fondů, zbytek nákladů pokryly vlastní zdroje školy a úvěr. Do budoucna je v plánu také stavba tělocvičny.