„Za víkend se na výstavišti prostřídá tři sta šedesát pět koček, plemen odhaduji okolo dvaceti pěti,“ uvedla organizátorka výstavy Lucie Pánková.

K vidění budou kočky perské, exotické, britské, ruské, bengálské, habešské, kartouzské,taky bezsrsté plemeno sphynx.

Chybět ale nebudou ani plemena korat, ocicat, thajská kočka nebo třeba Devon rex a mnoho jiných krásných a zajímavých koček.

Novinka? Selkirk Rex

„Zajímavostí určitě bude, že po oba dva dny bude k vidění i nové plemeno, kudrnatá kočka Selkirk Rex. Má kudrnaté chlupy a je jak krátkosrstá, tak i dlouhosrstá. Bude tam šest dlouhosrstých a dvě krátkosrsté. Navíc v sobotu 2. prosince bude okolo třetí hodiny odpoledne i prezentace tohoto plemene. Posuzovatel z Norska plemeno popíše a představí,“ pokračovala Lucie Pánková.

Příchozí se však mohou podívat i na dlouhosrstou britskou kočku, která je podle organizátorky olomoucké mezinárodní výstavy relativně nově uznaným plemenem.

Kromě chovatelů a jejich svěřenců nebudou chybět ani prodejci se svou nabídkou krmiv, chovatelských potřeb nebo doplňků. Možnost bude se poradit ohledně výběru krmiva nebo si i popovídat s chovatelem.

Kočičky k odběru

„Každoročně máme okolo patnácti až dvaceti prodejců. Nabízí, jak krmivo, tak hračky nebo chovatelské potřeby. Ti, kteří by chtěli poradit s chovem, se můžou na všechno zeptat přímo samotných chovatelů. Většina těch lidí je velice vstřícných a otevřených a ochotně poradí,“ doplnila organizátorka výstavy a upozornila, že ani letos nebude chybět olomoucká organizace Pomocné ruce, která pomáhá nalezeným, nechtěným nebo týraným zvířatům.

„Budou tam mít kočičky, které budou ihned k odběru a určitě tam bude i sbírka, skrze kterou mohou lidé pomoct,“ uzavřela Lucie Pánková.

Mezinárodní výstava koček se koná v pavilonu A Výstaviště Flora Olomouc v sobotu 2. a neděli 3. prosince. V sobotu od 9.30 do 17 hodin a v neděli od 9.30 do 15 hodin. Vstupné je pro dospělí 60 korun, důchodci zaplatí 50, děti 30 a rodinná vstupenka přijde na 150 korun. Více informací o výstavě je na www.kockyolomouc.webnode.cz.