Festival Vyznání růžím 2024 nabídne nabitý program pro všechny generace.

„Termín festivalu vždy volíme tak, aby olomoucké rozárium, které má Výstaviště Flora Olomouc ve správě, bylo v plném květu. Tisíce keřů růží všech barev vytvoří voňavou kulisu pro bohatý program, který tato akce nabízí. A letos je na co se těšit. Areál o rozloze téměř čtyř hektarů rozdělíme na několik tematických zón. Na své si přijdou všichni členové rodiny,“ sdělila Eva Fuglíčková, ředitelka Výstaviště Flora Olomouc.

V připravené sportovní zóně se zabaví zejména děti. V sobotu 8. června tam trenéři vyhlášené pohybové přípravky s názvem Svišti v pohybu připraví pro nejmladší návštěvníky například ringo, discgold, lukostřelbu, cornhole nebo chytání rybiček.

V neděli se o program postarají instruktoři z oblíbeného Akademik sport centra Univerzity Palackého v Olomouci. Po oba dny se ve sportovní zóně bude cvičit jóga s profesionální lektorkou.

Vyznání růžím | doprovodný program

Piknikové koše

V sobotu a neděli bude připravena rovněž beauty zóna společnosti Oriflame. Lidé se mohou těšit na zkušené a ochotné vizážistky, spoustu kvalitní kosmetiky, parfémy, zkušební vzorečky a odbornou diagnostiku pleti.

„Ke kvalitní kosmetice patří i šperky, konkrétně ty designové, a ručně malované od brněnského Kokino shop,“ pozvala na festival Barbora Melničuková, manažerka projektu Vyznání růžím 2024.

Ilustrační foto
Smršť festivalů v Olomouci startuje. Každý víkend plný hvězd. Kdy, kdo, za kolik

Návštěvníci se mohou těšit také na art zónu, kde si díky profesionálům z Ateliéru Kruh vyzkoušejí výrobu keramiky. Floristky z Výstaviště Flora Olomouc v rozáriu povedou květinový workshop.

„Naučíme je základy vázání květin. Workshop bude přizpůsobený i pro úplné začátečníky, domů si odnesou krásnou, vlastnoručně uvázanou kytici,“ řekla Barbora Melničuková, manažerka projektu Vyznání růžím 2024.

Pořadatelé lákají na příjemnou gastrozónu s vinnými nápoji, bio limonádami, prémiovými toniky, ovocnými mošty i bio sirupy. Kdo bude mít zájem, může si vychutnat dobroty naservírované přímo v piknikovém koši, nebude chybět ani výborná káva.

Buskeři i kejklíři

Důležitou součástí programu jsou floristické show.

„Návštěvníci při nich nahlédnou pod ruce mistrům floristiky Kláře Franc Vavříkové a Milanu Dopitovi. Kromě tisíců keřů kvetoucích růží bude rozárium zdobit také floristické aranžmá od Kláry Franc Vavříkové umístěné na vodní hladině,“ uvedl Michal Poláček, mluvčí Výstaviště Flora Olomouc.

O hudební program se postarají buskeři z Olomoucka a spolek Charita dětem. Své umění návštěvníkům předvede Kejklířský spolek Cascabel. Na slavnostním zahájení vystoupí v sobotu dopoledne pěvecký sbor Campanella Olomouc.

HUDEBNÍ PROGRAM CHARITY DĚTEM, neděle 9.6.

11:45    Mažoretky z Tanečního souboru STARS Bystřice pod Hostýnem
12:10    Hudební vystoupení Dětského domova Olomouc
12:40    Marie Pojkarová
13:10    Jana Chládková (Český rozhlas) a Dětský domov Most
13:40     Orientální tance – Dětský domov Most a Česká Lípa
13:55    Pohádka o Koblížkovi – Dětský domov Prostějov
14:00    Hudební skupina MAXÍCI
14:50     Vystoupení Dětského domova Česká lípa
15:00    Kouzelník Aleš Krejčí
15:20     Václav Upír Krejčí
15:45    Youtuberka a zpěvačka Lucie Habaďová
16:05    Tanečník a choreograf Vojta Lacko
16:25    JAKUB SMOLÍK

Přednášku si na Vyznání růžím 2024 připraví Jiří Žlebčík, v sobotu ve 12 hodin se bude věnovat tématu Růžové zahrady, Čech, Moravy a Slovenska. V neděli v 9:30 hodin je na programu přednáška Jany Hutťanové věnovaná Slovenskému šlechtění růží.

Prodejní výstava s názvem Živé pasti 2024 ve sbírkových sklenících ve Smetanových sadech v Olomouci
Stovky masožravek na Floře. Všechny unikáty můžete vidět i koupit

Nebudou chybět ani velmi oblíbené komentované prohlídky rozária.

„Bude je mít na starosti přímo jeho vedoucí Jiří Malaska z Výstaviště Flora Olomouc. A to v sobotu v 10:30 hodin, ve 13 a 16 hodin a v neděli v 10:30 a 13 hodin,“ doplnila Eva Fuglíčková, ředitelka Výstaviště Flora Olomouc.

Přeprodej už je v plném proudu, nejlevnější vstupenky na Vyznání růžím 2024 jsou v prodeji na webu olomouckého výstaviště Flora.

Vyznání růžím Olomouc

- sobota 8. a neděle 9. června od 9 do 18 hodin
- olomoucké rozárium na třídě 17. listopadu
- slavnostní zahájení je naplánováno na sobotu v 9.30 hodin, součástí je také křest nové odrůdy růže
- parkování je pro návštěvníky zajištěno na parkovišti P6 u nákupní Galerie Šantovka, která je dlouholetým partnerem Výstaviště Flora Olomouc