Jak si vedli jednotliví hráči? Hodnoceni byli všichni, kteří v ročníku odehráli za Hanáky alespoň 10 utkání.

Pozn.: Čísla pod fotkou hráčů v poli značí počet zápasů, gólů a asistencí (před lomítkem v základní části, za lomítkem v play-off). U brankářů pak úspěšnost zákroků v %, průměr inkasovaných branek na utkání a počet čistých kont.

NEJLEPŠÍ TRIO:

Zbyněk Irgl (útočník, 38 let)

Zbyněk IrglZdroj: Deník / Jiří Kopáč

(42 – 22+8/7 – 1+1)

Superlativy opěvující jeho profesionální a příkladný přístup snad už ani není třeba zmiňovat. I když je mu už 38 let, přesvědčil o tom, že k hokejovému důchodu má pořád ještě daleko. Místy to v sezoně vypadalo, že za Olomouc střílí góly jen on. Nakonec zakončil základní část na kótě 22 branek a byl čtvrtým nejlepším střelcem soutěže. Víc gólů dal v kariéře jen jednou (!), a to před 12 lety. Nebýt 10 vynechaných zápasů, mohl do boje o korunu krále střelců promluvit ještě hlasitěji. Pro Moru byla škoda, že mu to tam víc nepadalo v play-off.

ZNÁMKA: 1*

Aleš Jergl (útočník, 24 let)

Aleš JerglZdroj: Deník / Lukáš Kaboň

(44 – 14+13/7 – 3+1)

Jeden z největších objevů sezony. Nejen v olomouckém, ale i celosoutěžním měřítku. Ještě na jejím začátku se jezdil rozehrávat do Havířova, kdekdo mohl pochybovat o jeho extraligových kvalitách. Od konce listopadu se ale rychle začal transformovat v oporu mužstva. Vstřelenými góly získal sebevědomí, díky kterému létal po ledě jako raketa, ladně obcházel soupeře a z jeho hole začaly létat přesné a tvrdé rány. Dřív věci nevídané. Ve čtvrtfinále byl nejlepším olomouckým hráčem. Dál však bude růst mimo Hanou, namířeno má do Hradce Králové.

ZNÁMKA: 1

Jan Knotek (útočník, 31 let)

Jan KnotekZdroj: DENÍK/Jiří Kopáč

(50 – 13+17/5 – 0+1)

Konstanta kohoutí ofenzívy. Stejně jako v minulém ročníku zakončil základní část na 30 bodech, jen s tím rozdílem, že počet gólů a asistencí zaměnil. Od začátku ledna dostal stálé spoluhráče Ostřížka s Jerglem, bodoval ale už i předtím. Znovu byl cenný i ve hře u hrazení či v početní nevýhodě. I když se Olomouci nedařilo, byl první centr vždy jedním z mála, kdo snesl přísné měřítko. Stejně jako Irgl zaznamenal dohromady čtyři vítězné trefy, dvě z nich obstaral v důležitém závěru základní části, kdy Mora bojovala o desítku a následně o šestku.

ZNÁMKA: 1

Zbyněk Irgl při loučení se sezonou
Spokojený nejsem. Konec ve čtvrtfinále je pro mě neúspěch, přiznal Irgl

BRANKÁŘI:

Branislav Konrád (31 let)

Branislav KonrádZdroj: Deník / Heloňa Stanislav

(33 – 91,16; 2,46; 1/6 – 92,49; 2,36; 0)

S občasnými zdravotními potížemi se zdatně popral, obstál i ve větší konkurenci v podobě kolegy Lukáše. V play-off Moru držel skvěle. Na Hané bude další tři sezony.

ZNÁMKA: 1-

Jan Lukáš (25 let)

Jan LukášZdroj: Deník / Jiří Kopáč

(22 – 92,32; 2,34; 1/2 – 87,50; 4,40; 0)

Zpočátku sezony si musel vyžrat zápasy, kdy to nešlapalo celému týmu. Jeho statistiky mohly mást. Pak ale famózními výkony v závěru základní části pomohl k zisku šestky.

ZNÁMKA: 1-

Branislav Konrád. Hokejisté HC Olomouc se rozloučili se sezonou ve společnosti fanoušků.
Stovky fanoušků Mory poděkovaly svým hrdinům. Obdivuhodné, řekl Knotek

OBRÁNCI:

Jakub Galvas (19 let)

Jakub GalvasZdroj: Deník / Luboš Jeníček

(40 – 4+13/7 – 1+0)

Hokejově zase o kousek povyrostl. Začal hrát pravidelně přesilovky i oslabení, průměrně trávil na ledě přes 21 minut na zápas. Se 17 body byl nejlépe bodujícím bekem mužstva.

ZNÁMKA: 1-

Jiří Ondrušek (33 let)

Jiří Ondrušek.Zdroj: Deník / Jiří Kopáč

(50 – 9+7/7 – 0+1)

Museli byste dlouho vzpomínat, kdy jste naposledy viděli přes něj někoho přejít. Absolutní jistota v defenzívě Mory. K tomu dal nejvíc gól v kariéře, většina z nich byla velmi důležitá.

ZNÁMKA: 1-

Jan Švrček (32 let)

Jan ŠvrčekZdroj: Deník / Jiří Kopáč

(48 – 1+4/7 – 2+0)

Z nechtěného zboží na Spartě se stal skvělým kaufem. Král obranné zóny. Soupeřům nedal chvíli klidu, kousal jako komár. V závěru sezony ukázal, že marný není ani směrem dopředu.

ZNÁMKA: 2

Tomáš Dujsík (26 let)

Tomáš DujsíkZdroj: Deník / Heloňa Stanislav

(32 – 1+4/7 – 0+1)

Po minulé strastiplné sezoně si chtěl vybojovat pevné místo v sestavě. Prokousat se do ní se mu postupně povedlo. Dobrým bruslením nedal nikomu nic zadarmo.

ZNÁMKA: 2-

Jan Jaroměřský (30 let)

Jan JaroměřskýZdroj: Deník / Jiří Kopáč

(42 – 2+7/0)

Obětavec, který si svou roli plnil spolehlivě. Dokázal podpořit i útok. Sezona pro něj ale kvůli zranění nohy skončila už na startu února.

ZNÁMKA: 2-

David Škůrek (25 let)

David ŠkůrekZdroj: Deník / Jiří Kopáč

(32 – 4+5/7 – 0+4)

Nezklamal, ale mohlo to být i lepší. V dalším herním růstu mu často překážela zranění. Jeho dělovka si nenašla cestu až do sítě tolikrát, kolikrát by sám chtěl.

ZNÁMKA: 2-

Martin Vyrůbalík (38 let)

Martin VyrůbalíkZdroj: DENÍK/Stanislav Heloňa

(32 – 1+4/7 – 0+0)

Kapitán Kohoutů byl zvyklý sbírat body po hrstech, teď jich bylo jen pět. Kvůli zranění zmeškal 20 utkání, což mu v jeho letech neprospělo. Nejlepší výkony předváděl v play-off.

ZNÁMKA: 3

Ludvík Rutar (19 let)

Ludvík RutarZdroj: Deník / Stanislav Heloňa

(20 – 0+1/0)

Na začátku se s extraligovým tempem trochu pral, narůstajícím počtem zápasů se úměrně zvyšovaly i jeho výkony. Příští rok může zkusit prorazit do sestavy nastálo.

ZNÁMKA: 3-

Robin Staněk (30 let)

Robin StaněkZdroj: Deník / Heloňa Stanislav

(28 – 0+2/0)

Na výborné výkony z minulého play-off nedokázal navázat, od půli ledna se už v dresu Kohoutů neukázal a hrál jen za prvoligový Havířov.

ZNÁMKA: 4

NEHODNOCENI

Matúš Hlaváč (17 let)

(5 – 1+1/0)

Tomáš Dajčar (19 let)

(1 – 0+0/0)

Adam Rutar (17 let)

(1 – 0+0/0)

Olomoučtí hokejisté. Ilustrační foto
Nálepka nováčka? Mora se mění na zavedenou extraligovou značku

ÚTOČNÍCI:

Petr Kolouch (27 let)

Petr KolouchZdroj: Deník / Jiří Kopáč

(31 – 5+12/7 – 1+1)

Jeden z nejkreativnějších hráčů týmu, ukázal přehled a šikovné ruce. Nebýt absencí kvůli zdravotním potížím, nejspíš by šlapal v produktivitě mužstva na paty Irglovi s Knotkem.

ZNÁMKA: 1-

David Ostřížek (28 let)

David OstřížekZdroj: DENÍK/Stanislav Heloňa

(50 – 8+15/7 – 0+3)

Vloni ho popadaly i myšlenky na konec kariéry, uplynulý ročník byl pro něj však možná tím vůbec nejlepším. V první lajně splatil trenérům důvěru. Může být ale ještě lepší.

ZNÁMKA: 2

Petr Strapáč (29 let)

Petr StrapáčZdroj: Deník / Stanislav Heloňa

(50 – 8+8/7 – 1 +3)

Bodově se mu povedla identická sezona jako rok předtím. Svou platnost ale ukazoval hlavně v obranném pásmu, nikdo z útočníků nechodil do střel soupeřů tak často jako on.

ZNÁMKA: 2-

Vilém Burian (30 let)

Vilém BurianZdroj: Deník / Jiří Kopáč

(52 – 7+9/7 – 0+2)

Nebyl tak výrazný a produktivní jako minulou sezonu, kdy nastřádal 15 branek a dohromady 26 bodů. Byl však jediným hráčem Mory, který odehrál kompletní porci zápasů.

ZNÁMKA: 3

Marek Laš (32 let)

Marek LašZdroj: DENÍK/Stanislav Heloňa

(51 – 3+8/7 – 0+0)

Jeho role se hodně změnila. Z obávaného střelce a stálého člena prvního útoku se stal pracant pro třetí potažmo čtvrtou lajnu. Pro oslabení byl ale s Janem Knotkem první volbou.

ZNÁMKA: 3

Lukáš Nahodil (30 let)

Lukáš NahodilZdroj: Deník / Jiří Kopáč

(30 – 4+6/7 – 3+1)

Po překvapivém konci v Kometě se na Hané chvíli rozkoukával, brzdila ho i zranění. V play-off ale naplno ukázal, co v něm je. Příští rok může patřit mezi nejproduktivnější hráče týmu.

ZNÁMKA: 3

Jan Káňa (27 let)

Jan KáňaZdroj: Deník / Stanislav Heloňa

(19 – 2+3/7 – 0+2)

Po slibné přípravě se v bitce na konci října odrovnal na tři a půl měsíce. Dlouhá pauza na něm pak byla znát, ke konci sezony se ale začal herně zvedat. Souboje s ním bolely.

ZNÁMKA: 3

Tobiáš Handl (16 let)

Tobiáš HandlZdroj: Deník / Libor Kopl

(14 – 1+1/0)

Nový olomoucký klenot? Díky řadě zranění dostal robustní mladík šanci ve 14 duelech a ve svých pouhých 16 letech si nevedl zle. V 45. kole se blýskl parádní gólovou premiérou.

ZNÁMKA: 3-

Miroslav Holec (31 let)

Miroslav HolecZdroj: Jan Čech

(38 – 6+4/7 – 2+0)

Rychlonožka, který dokázal obranu protivníka vždycky provětrat. Ne vždy to však mělo nějaký efekt. Ve čtvrtfinále s Plzní získal dvěma góly pro Moru úvodní výhru.

ZNÁMKA: 3-

Bruno Mráz (25 let)

Bruno MrázZdroj: Deník / Heloňa Stanislav

(42 – 5+6/1 – 0+0)

Neúnavný bruslař, jenž byl obráncům soupeře pořád za zadkem. Sem tam se zapsal do statistik i nějakým bodem. Víc než pozici ve třetím nebo čtvrtém útoku si ale nevydobyl.

ZNÁMKA: 3-

František Skladaný (36 let)

František Skladaný v šestém čtvrtfinále proti PlzniZdroj: Deník / Jiří Kopáč

(51 – 2+7/7 – 1+0)

Z druhého nejstaršího útočníka týmu body už nesrší tak jako dřív, s -15 body v tabulce +/- byl nejhorší v mužstvu. Ale makal. Svým gólem poslal sérii s Plzní do sedmého duelu.

ZNÁMKA: 3-

Vojtěch Tomeček (24 let)

Vojtěch TomečekZdroj: Deník / Jiří Kopáč

(48 – 3+3/1 – 0+0)

Ukázal, že má šikovné ruce, ale jen málokdy dokázal vystoupit ze svých nemastných neslaných výkonů. Šanci dostal i v prvních dvou útocích, za pačesy ji ale nechytil.

ZNÁMKA: 4

NEHODNOCENI

Michal Matiaško (19 let)

(3 – 1+0/0)

Josef Podlaha (19 let)

(3 – 0+0/0)

Jakub Kotala (22 let)

(1 – 0+0/0)

Olomoučtí hokejisté slaví gólovou trefu ve čtvrtfinále s Plzní
Smekám před Olomoucí! Jak si Mora vydobyla respekt