Vernisáž byla výjimečná i tím, že na ní vystoupily v roli modelek ženy, které autorka fotila.

Jednou z nich je i přerovská spisovatelka Lenka Chalupová. „Nemám parametry modelky, nicméně Jan Saudek mě neoslovil, a tak jsem byla ráda, že mě oslovila Iveta Juchelková,“ řekla se smíchem spisovatelka, která se na módní přehlídku vydala v šatech, ušitých ze starých knih.

Přerovská fotografka Iveta Juchelková vystavuje své nevšední snímky v Galerii Konírna v Lipníku nad Bečvou. Expozice má  název Ženy v odstínech šedi.
Fotografka Iveta Juchelková odhaluje ženy v odstínech šedi

„Na jaře roku 2022 se mě Iveta zeptala, jestli bych se nestala její modelkou. Byla jsem tehdy těžce nemocná, takže jsem váhala. Nakonec jsem do toho ale šla. Když mi říkala, jestli bych přišla za dva roky na tuto promenádu, tak jsem jí odpověděla, že to už jí nemůžu slíbit. O to více jsem šťastná a ráda, že tu dnes mohu být a užít si to s ostatními holkami,“ svěřila se spisovatelka.

Spolupráci s fotografkou si pochvaluje také Alena Macháčková. „Je to vždycky zážitek, protože Ivetka nefotí žádné mladé sexy krásky, ale fotí ženy z ulice čtyřicet plus. Je krásné, že dokáže i v tomto věku objevit ženskost,“ poznamenala.

Podívejte se na fotografie z vernisáže:

Že i při focení žen mohou nastat dramatické okamžiky, přiznává jiná z modelek.

„Fotila jsem na ledě, který se pode mnou zničehonic prolomil. Celá série fotek, kterou jsme původně fotily, tak ztratila smysl, protože vznikla nádherná spontánní fotka s kusem ledu. Ta je vidět právě tady na výstavě. Focení je vždy kamarádské, spontánní a dokážeme se do toho krásně ponořit. Je to spousta zábavy a emocí,“ líčí.

Za obrovského zájmu veřejnosti se konalo ve čtvrtek 5. října setkání se světoznámým fotografem Janem Saudkem v prostorách Galerie města Přerova. Jan Saudek si přijel prohlédnout svou výstavu a lidé tam stáli dlouhé fronty.
Saudek na své výstavě na Hané: Sprosťárny, vůbec se na to nedívejte

Autorka unikátních fotografií Iveta Juchelková prozradila, že o modelky nemá nouze. „Díky tomu, že už fotím nějakou dobu, mám kolem sebe velký okruh kamarádek. Už přesně vím, když jdu fotit, kterou mám oslovit, aby do toho šla. Je skvělé, že jdou holky do všeho, co vymyslím,“ poznamenala s úsměvem fotografka.

Výstava Pretty Woman je podle ní především o ženských proměnách. „Ke každé ženě, kterou vidím, vymyslím nějaký příběh a už vím, co bych na ní chtěla vyzkoušet vyfotit. Snažím se v každé najít její druhé já,“ uzavřela autorka.

Akty Zdeňka Polišenského jsou k vidění na výstavě v Městské knihovně ve Slavičíně, 6. listopadu 2021
Ženské akty, které pohoršily Facebook, jsou na výstavě. Podívejte se