Od 21.května si lidé budou moci prohlédnout informační panely o životě papeže, jenž před 25 lety v Olomouci svatořečil Jana Sarkandra a Zdislavu z Lemberka.

Také se setkal s mladými lidmi na Svatém Kopečku. Byl nadšen množstvím lidí, kteří se tehdy shromáždili před bazilikou. Často údajně vzpomínal na větu, kterou tehdy lidé volali: „Svatý Kopeček je plný tvých oveček.“

Výstava v katedrále bude ke zhlédnutí až do Noci kostelů, která se letos uskuteční 12. června. Oblíbenou hlavu katolické církve a cestu Jana Pavla II. do Olomouce si mohou zájemci připomenout během otevírací doby chrámu za dodržení platných epidemiologických opatření proti šíření koronaviru.

Výstavu připravilo Centrum pro kulturu ve spolupráci s Římskokatolickou farností sv. Václava v Olomouci a Charitou Olomouc.

Jan Pavel II., vlastním jménem Karol Wojtyla, se narodil v polských Wadowicích 18. května 1920. V čele katolické církve stál od roku 1978 až do své smrti v roce 2005. Papež František jej prohlásil za svatého 27. dubna 2014.

ANKETA DENÍKU: ČEŠI V POHYBU
Češi v pohybu.Zdroj: Deník
Kvůli mezinárodní situaci letošní prázdniny strávíme převážně v Česku. Deník se rozhodl zjistit, jak chcete letošní dovolenou strávit právě vy a vaši blízcí. Do speciální ankety se zapojily již stovky čtenářů. Zúčastněte se také a pomozte nám zjistit, jak bude léto v Česku vypadat. Stačí do 20. května 2020 vyplnit anonymní formulář, který najdete na adrese www.cesivpohybu.cz.