Na velikonoční víkend otevírá Bistro na Špici, oblíbený stánek s venkovním posezením na hrázi plumlovské přehrady.

„Na tento víkend bude připravené. A pokud počasí vydrží, otevřeme příští sobotu i občerstvení na pláži U Vrbiček,“ slíbil provozovatel Radek Kocourek.

Usmívá se nad tím, že návštěvníci bister budou moci sledovat pracující bagry. Přehrada je totiž od podzimu roku 2009 bez vody a loni v prosinci začali stavbaři těžit sedimenty na jejím dně.

Skončit mají v květnu. Protože však přijde ještě na řadu oprava hráze, počká si nádrž na napuštění do podzimu roku 2012.

„Teprve až uvidím, že ji zase napouští, podívám se do kalendáře,“ žertuje Kocourek nad lhůtou, kterou zveřejnilo Povodí Moravy a připomíná, že termínů už firma oznámila několik a nikdy jí to nevyšlo.

„Rekreanti se ale nemusí bát, že by na pláži U Vrbiček přišli o své oblíbené letní akce,“ vzkazuje provozovatel.

Připomíná, že se opět uskuteční festival Rock Memory a hudební přehlídka Legendy se vrací.

„Vystoupí u nás také Michal David a Věra Špinarová,“ prozradil Radek Kocourek. A své místo na pláži budou i letos mít oblíbené nedělní čaje s Romanem Pytlíkem Doleželem a jeho kapelou Romantica.

Sraz trabantů i Keltská noc bude

Miloš Láznička, provozovatel pláže U Lázničků, je zatím opatrný.

„Nikdo mi zatím nesdělil, jak dlouho zůstane naše pláž staveništěm,“ vyjádřil se s tím, že situace se snad vystříbří příští týden. „Doufám, že víc budu vědět po svátcích,“ dodal Láznička.

Lidé, kteří zatouží po ubytování u vypuštěné nádrže, budou moci zamířit do blízkých kempů. Přivítají je v Mostkovicích nad hrází i v Plumlově u Podhradského rybníka, který je rovněž vypuštěný.

„My už fungujeme. Nocleh u nás teď hledají hlavně cyklisté,“ nechal se slyšet Petr Šmíd, jednatel Campingu Žralok Plumlov.

Na letošní prázdninovou sezonu tu mají naplánovaný sraz moskvičů, Fiat Grande Punto sraz, Suzuki sraz, Trabant sraz, hudební festival pro postižené Písničkou ke slunci a Keltskou noc.