Budova na rohu dnešních ulic Legionářská a Hynaisova se stala jednou z nejvýraznějších funkcionalistických staveb ve městě. Tvoří ji dvě části. První má tvar elegantního oblouku zvýrazněného okenními pásy, druhou je vysoká vertikální stavba, jež s nižší budovou ostře kontrastuje.

S podnikáním začal Josef Ander ve čtyřiadvaceti letech, kdy si na Svatém Kopečku otevřel krámek se suvenýry. Postupně se vypracoval a v roce 1906 již vlastnil malý obchod s galanterním zbožím v Olomouci, jehož sortiment se neustále rozšiřoval.

Zakladatel firmy později zapojil do podnikání všech pět synů a z veřejného života se stáhl. Josef Ander mladší vstoupil do firmy již po roce 1920 a brzy se stal vrchním ředitelem. Podílel se na budování filiálek v Československu i v zahraničí a roku 1933 firmu přejmenoval na ASO.

Hádanku najdete ZDE.

Počet poboček se zvýšil na dvacet – jedna vznikla například ve Vídni a další dokonce v peruánské Limě. Společnost ASO fungovala až do roku 1948, kdy byla znárodněna. Olomoucký obchodní dům ASO, stojící v ulici 28. října, existoval až do roku 1972, kdy ho nahradila dnešní budova Prioru.

Správně odpověděla jako třetí Drahoslava Komárková z Olomouce, která si může do příštího pátku vyzvednout v sekretariátu Olomouckého deníku odměnu sto korun.