„Náhradní doprava jede v odlišných časových polohách oproti pravidelnému jízdnímu řádu,“ upozornily České dráhy.

Změní se také umístění jednotlivých zastávek. Některé se přesunou před nádražní budovu. Tam, kde je vlaková zastávka dál od civilizace, autobusy zastaví u hlavní silnice přímo v obci.

V případě Litovle města je stanoviště na parkovišti v Příčné ulici, kam se kvůli aktuální opravě silnice přesunulo autobusové nádraží.

„Nástup do náhradní dopravy je umožněn pouze předními dveřmi,“ zdůraznil dopravce a doplnil, že školní výlety a další větší skupiny by se Českým drahám měly hlásit minimálně 72 hodin před jízdou. Zároveň platí povinnost zakrytí úst a nosu rouškou či respirátorem.

S omezením musejí počítat také řidiči a cestující linkových autobusů mezi Litovlí a Uničovem. Stavba cyklostezky od středy do konce tohoto týdne uzavře silnici ve Vítězné ulici v Července. Autobusy pojedou oklikou přes Pňovice a Střelice, naberou tak zpoždění.

„Zastávky Červenka, podjezd a Červenka, žel. st. budou obsluhovány s omezením dle výlukových jízdních řádů,“ uvedli zástupci Koordinátora Integrovaného dopravního systému Olomouckého kraje. Vybrané spoje dopravci zrušili.