Výstraha zahrnuje oblasti do 600 metrů nad mořem v Olomouckém kraji, kde odpolední teploty budou v pondělí a úterý stoupat nad 31 stupňů Celsia. Na jižní Moravě pak překročí 34 stupňů.

„Jedná se o vysokou zátěž na lidský organismus, kdy hrozí nebezpečí přehřátí a dehydratace,“ připomněli v těchto horkých dnech meteorologové.

Samosběr zeleniny ve Vojnicích 2023. Sobota patřila místním a spolupracovníkům pěstitele, ve středu 23. srpna propukne naplno
Největší samosběr zeleniny na Hané je tady. Kdy to u Olomouce vypukne a za kolik

Ve vedru je potřeba dodržovat pitný režim, zvýšit konzumaci neslazených nealkoholických nápojů, které je dobré kombinovat s minerálními vodami. Taky omezit tělesnou zátěž v poledních a odpoledních hodinách. „Nenechávat děti nebo i zvířata na přímém slunci, zvláště v zaparkovaných automobilech,“ apeloval ČHMÚ.

Do středy bude podle předpovědi na obloze vládnout skoro jasno až polojasno, odpoledne se mohou objevit ojediněle přeháňky nebo bouřky.

První dílo letošního ročníku Street Art Festivalu v Olomouci dokončil slovenský umělec Dian na Tabulovém vrchu. Jeho mural slona v New Yorku získal ocenění a byl zařazen mezi „Top 10 murals in Brooklyn 2015“.  19. srpna 2023
V Olomouci jako v Brooklynu. Oceněný slon ozdobil sídliště, láká na festival

Ve druhé polovině týdne by teploty měly pozvolna klesat. Zatímco v pondělí a úterý budou maxima 30 až 33, ve středu 31. Před víkendem by už třicítky být neměly a v neděli to podle týdenní předpovědi pro celou republiku vypadá na maxima do 25 stupňů Celsia.

„V následujících dvou týdnech do 10. září se očekávají teploty na rozhraní průměrných a nadprůměrných hodnot. Celkově bude období od 14. srpna do konce první dekády v září teplotně nadprůměrné,“ avizoval ČJMÚ v měsíční předpovědi.