„V první řadě mi dovolte, abychom vyjádřili co nejhlubší účast všem rodinným příslušníkům, zejména rodiny zemřelého vojáka,“ sdělila Černochová.

Ta ve Vojenské nemocnici Olomouc krátce hovořila se zraněnými.

„Měla jsem možnost navštívit dva vojáky, kteří byli zasaženi střepinami, třetí je v tuto chvíli na sále,“ uvedla.

Následně zamířila do Fakultní nemocnice Olomouc, kde leží dva pacienti, kteří při výbuchu na Libavé utrpěli vážnější poranění.Vojenská policie již zahájila vyšetřování exploze, což bude nějakou dobu trvat.

„Podle prvotních informací, které zjistili na místě, tady není pravděpodobnost, že by se mohlo jednat o nějakou sabotáž. Podle prvotních informací, které vojenská policie zjistila, se jedná o tragédii, která byla způsobena při manipulaci, mohlo dojít k nějakému selhání nikoli lidskému, ale spíše technickému,“ sdělila v rozhovoru pro Olomoucký deník Černochová.

Příčiny a okolnosti exploze musí vojenská policie detailně prošetřit.

„Myslím si, že veřejnost České republiky si zaslouží informaci v tom smyslu, že nemáme indicie, že by se jednalo o nějaký sabotážní útok,“ uzavřela.

Na Libavé dopoledne došlo k výbuchu munice, při kterém jeden voják zemřel a dalších osm osob bylo zraněno. Na místě zasahovaly pozemní posádky zdravotnické záchranné služby z Olomouce, záchranářský vrtulník z Brna i hasiči.

„Na místě bylo zraněno sedm vojáků z povolání a jeden občanský zaměstnanec. Jeden voják na místě bohužel zemřel,“ informovalo odpoledne ministerstvo obrany v tiskové zprávě.

K výbuchu zatím nespecifikované munice došlo krátce po jedenácté hodině konkrétně v prostoru trhací jámy Čermná.

„Munice vybuchla během plánovaného výcviku pyrotechniků,“ sdělil tiskový odbor ministerstva.

Na místě bylo zraněno sedm vojáků z povolání a jeden občanský zaměstnanec.

„Všichni byli příslušníky Centra zabezpečení munice Týniště nad Orlicí,“ informoval resort.Zranění byli převezeni do Fakultní a Vojenské nemocnice Olomouc. Na místě zasahoval hasičský záchranný sbor.

„Blízcí zraněných a zemřelého vojáka byli o nešťastné události vyrozuměni,“ sdělilo ministerstvo obrany.