Pořadatelé nabídli během motoristické soboty nevšední zážitky. Při driftování přímo na návsi před očima stovek návštěvníkům chvílemi běhal mráz po zádech.

„To chce klid. Máme to nacvičené, jsme zkušení piloti. Užíváme si to v tomto unikátním prostředí,“ usmíval se jeden z pilotů, když dozníval potlesk nadšených diváků.

Ve Slatinicích se návštěvníci setkali s českými hvězdami motorsportu. Podpisy dopoledne ochotně rozdával Tomáš Enge, první a doposud jediný český pilot Formule 1.

Prodejní výstava s názvem Živé pasti 2024 ve sbírkových sklenících ve Smetanových sadech v Olomouci
Stovky masožravek na Floře. Všechny unikáty můžete vidět i koupit

Na výstavě nablýskaných veteránů v lázeňském areálu byly k vidění skvosty. V obležení obdivovatelů byly Jaguár E Type nebo legendárním BMW E30 M3.

V plánu byl i průlet nových armádních vrtulníků nad obcí. Historickou vojenskou techniku v obci reprezentovaly stroje TATRA 813 “KOLOS” a obrněný transportér SKOT.

Dorazil i sběratel autogramů z Prostějova

Pochlubit se přijel i velký fanoušek rychlých aut a motocyklů Jiří Kincl z Prostějova, který sbírá autogramy pilotů F1 a slavných automobilových závodníků.

„Tady vidíte Elišku Junkovou a její podpis,“ ukazoval sběratel cenné kousky své kolekce kolemjdoucím zájemcům.

Pořadatelé MotorFestu pamatovali i na nejmenší návštěvníky. Ti se střídali za volantem autíček v lunaparku nebo za dohledu sedláků zkoumali obří zemědělské stroje na návsi. Připravena byla i ukázka zpracování obilí na Hané, včetně ručního mlácení cepy.

Hostinec Dolany vyhlášený populárními retro pokrmy a obřími porcemi končí
Končí hostinec vyhlášený retro jídly a obřími porcemi. Zbourá jej proměna Dolan

„Jak vznikl nápad uspořádat tuto netradiční akci na návsi? Oslovili mě fandové motorismu, mezi které taky patřím, a začali jsme plánovat. Trvalo to měsíce, ale podařilo se. Jsou tady fantastické stroje, velká jména a závodníci z okolí driftují, že se tají dech,“ hodnotil dopoledne slatinický Goodwood starosta Ondřej Mikmek.

Programem slatinického svátku motoru a všeho, co se hýbe a voní benzínem, provázel ten nejpovolanější: nejznámější český komentátor motoristického sportu a fotograf Martin Straka.

Výtěžek z dobrovolného vstupného si obec podle starosty nenechá, ale věnuje jej na dobročinné účely.