Obyvatelé panelových domů v ulici, kde byla v úterý večer v jednom z bytů nalezena osmatřicetiletá žena bez známek života, jsou tragickým případem velmi otřeseni.

„Bydlíme jen o pár vchodů dál. Večer jsem venčila psa a viděla policejní auta. Doma jsme si pak s manželem říkali, co se tady stalo. Paní je mi moc líto, měl jí ublížit její syn, přitom je to ještě školák,“ pozastavila se žena ze sousedství.

Ilustrační foto
V bytě v Olomouci našli zavražděnou ženu. Útočníka zadrželi, není mu ani 15 let

"Rodinná tragédie"

O násilném úmrtí mladé ženy spolu v pátek dopoledne hovořily také dvě seniorky, které šly právě z nákupu. Obě bydlí na sídlišti dlouhá léta, nastěhovaly se hned v době, kdy byly byty dokončeny.

„Je to rodinná tragédie, něco takového v naší ulici nepamatujeme. Během posledních asi deseti, patnácti let se tady ale stalo několik velmi smutných případů, kdy si lidé vzali život. Vzpomínám si na staršího nemocného pána, seniorku, maminku s dítětem nebo mladíka, který opodál skočil z vysokého komína. Už tady toho bohužel bylo víc,“ pozastavila se jedna z Olomoučanek.

Panelák v Heyrovského ulici v Olomouci, kde v lednu 2010 došlo k tragédii - matka shodila ze 13. patra svou dceru a skočila za ní. Snímek z ledna 2023
Tragédie z Krkonoš měla obdobu v Olomouci. Hrůzný případ se stal na sídlišti

Nezletilý pachatel? Co může následovat

Okolnosti a příčiny první letošní vraždy v Olomouckém kraji od úterního večera rozplétají krajští kriminalisté.

Osmatřicetiletá žena byla v bytě na sídlišti Povel nalezena bez známek života, utrpěla řezná poranění v oblasti hlavy a velkou krevní ztrátu. Na policii se předtím obrátil její bývalý přítel, který ji postrádal a měl o ni vážné obavy.

Během pár hodin kriminalisté na základě zajištěných stop a provedeného šetření zadrželi podezřelého hocha mladšího patnácti let, který se k vraždě doznal. Také v tomto případě policie zahajuje úkony trestního řízení pro podezření z vraždy.

Petr Vrabec u soudu v Pardubicích.
V případu vraždy ženy z Olomoucka padl rozsudek. Vrah je podle znalců sadista

Potvrdí-li se během vyšetřování, že školák čin spáchal, bude případ později odložen.

„A to pro nepřípustnost trestního stíhání. Vzhledem k věku totiž pachatel není trestně odpovědný. O tom, jaká nyní budou následovat opatření, rozhodne soud ve spolupráci s orgánem péče o dítě,“ vysvětlil policejní mluvčí Libor Hejtman.