Po čtyřech měsících na cestách musel tělesně těžce handicapovaný a na vozík upoutaný Milan Langer vyhledat lékařskou pomoc kvůli zhoršenému dýchání.

Z nemocnice ve francouzské obci Decazeville přes Facebook následně vzkázal smutnou zprávu.

„Po rozborech krve a rentgenech mi doktor našel silnou dehydrataci, vyčerpání a hlavně nějakou infekci v těle. Teď budu 2 až 3 dny v nemocnici a pak se musím vrátit domů.“

Poutníci ušli dvě třetiny z 3,5 tisíce kilometrů dlouhé trasy. Konec je mrzí, ale všichni účastníci výpravy se shodli, že zdraví člověka je přednější. Věří, že důležitá je i samotná cesta, nejen cíl.

„Bylo to úžasné! Děkuji za vaši podporu, moc nás všechny posilovala,“ dodal Langer. 

Na 3,5 tisíce kilometrů dlouhou pěší cestu vyrazila skupina přátel a podporovatelů včele s Milanem Langerem z olomouckého Horního náměstí 22. března 2019. Rozloučit se s poutníky tam přišly desítky lidí.

Bývalého dlouholetého předsedu spolku Trend vozíčkářů Olomouc před putováním do Santiaga de Compostela neodradil ani zásadní tělesný handicap. Kvůli své nemoci je prakticky nepohyblivý a bez asistence druhých se neobejde.

Poutníci plánovali cestu do španělského města v blízkosti atlantického pobřeží zvládnout za půl roku.

Milan Langer (59)
Rodák z Prostějova se od dětství pohybuje na invalidním vozíku. Vystudoval gymnázium pro tělesně postižené v Bratislavě, poté absolvoval německou a italskou filologii na Masarykově univerzitě v Brně.
Celý život zasvětil činnosti v neziskovém sektoru, věnuje se zejména sociálním službám.
Přes 20 let byl předsedou spolku Trend vozíčkářů Olomouc, kde nyní působí jako člen výboru. Rovněž je předsedou Národní rady osob se zdravotním postižením Olomouckého kraje.
Patří k zakladatelům projektu Bezbariérová Olomouc. Mezi lety 2010-2014 působil v Zastupitelstvu města Olomouce.