Vedení společnosti slibuje, že během několika měsíců zavede nový rezervační systém, který tuto nepříjemnou situaci vyřeší.

Nejistá jízda do Brna či Ostravy

„Služby Student Agency využívám docela rád. Jenže když s nimi jedu třeba do Benátek, tak je nástup na linku v Brně, přestože si koupím lístek na pobočce v Olomouci. Tam raději jedu s jiným dopravcem, který mi zaručí, že se do autobusu vejdu a na místo odjezdu do zahraničí dorazím včas,“ postěžoval si student Zdeněk, jeden z pravidelných klientů Student Agency.

Ředitelka autobusové dopravy Student Agency Kristýna Čermáková nepopírá, že tento systém Olomoučany znevýhodňuje.

„Určitě je to do jisté míry omezující, ale my si nemůžeme z ekonomického hlediska dovolit, aby byl celý autobus z Ostravy do Brna zaplněn pasažéry jen na polovinu cesty,“ uvedla Čermáková.

Poradila, že cestující si mohou jízdenku rezervovat v olomoucké pobočce hodinu před odjezdem autobusu, kdy je už jasné, kolik volných míst ve voze zbylo.

Jenže sama firma na svých webových stránkách o této možnosti informuje nepřesně. Zákazník se tam dočte, že si jízdenku může zakoupit hodinu před odjezdem na prodejním místě na autobusovém nádraží. Tam však žádný stánek na prodej lístků není.

Operátorka zase na elektronický dotaz, jak lze získat jízdenku z Olomouce do Ostravy nebo do Brna, písemně odpověděla, že ji lze zakoupit pouze přímo v autobuse.

Správnou informaci (rezervace jízdenky hodinu před odjezdem autobusu z Olomouce) nakonec podala až operátorka autobusové dopravy přímo v olomoucké pobočce.

Čekání na nový systém rezervací

Vše by měl změnit nový rezervační systém. Olomoučané si díky němu budou moci zamluvit jízdenky stejným způsobem jako klienti v Praze nebo Brně: buď přímo na pobočce, nebo pomocí textové zprávy a internetu.

„Tento systém bude umět posadit na jedno sedadlo dva klienty. Samozřejmě ne najednou, ale jednoho třeba z Ostravy do Olomouce a druhého z Olomouce do Brna, což zatím nebylo možné,“ uvedla Čermáková.

Potvrdila, že počet volných míst pro cestující z Hané tak vzroste.