„Záchranné prapory v posádkách Rakovník a Olomouc budou změněny na ženijní, ale jejich schopnost podílet se na posílení záchranných složek zůstane zachována. Navíc v těchto posádkách zároveň vzniknou záchranné roty, které budou vytvořeny ze záchranářů z Bučovic a Jindřichova Hradce,“ uvedl mluvčí ministerstva obrany Jan Pejšek.

Důvodem tohoto kroku je, že jednotky určené pro posílení Integrovaného záchranného systému se na jeho zásazích podílejí pouze necelým jedním procentem. Vojáci těchto jednotek jsou ve stávající chvíli specializovaní jen na záchrannou činnost. To ovlivňuje jejich připravenost na plnění dalších armádních úkolů, včetně nasazení v zahraničních mírových misích.

„Jako jediný bude zcela zrušen záchranný prapor v Kutné Hoře, záchranný prapor Hlučín bude jako celek včetně personálu a techniky převeden do působnosti ministerstva vnitra pod vedení Hasičského záchranného sboru,“ doplnil Pejšek. Úpravy a reorganizace budou probíhat od roku 2008, ale přesný harmonogram změn ještě není stanoven.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z OLOMOUCKA

Moje OlomouckoSportKulturaPodnikáníČerná kronika