„Mám ohromnou radost z toho, jak pokračuje Jirkova rekonvalescence. Je nesmírně statečný. Úspěšně rehabilituje a myslí na svoji další kariéru. Ujistil jsem ho, že s ním v resortu obrany nadále počítáme. Znovu děkuji týmům Fakultní nemocnice Olomouc, Vojenské nemocnice Olomouc a rehabilitačnímu ústavu Slapy," uvedl Martin Stropnický,který vojákovi udělil medaili ministra obrany Za zranění.

Stropnický navštívil desátníka i během jeho pobytu v olomoucké fakultní nemocnici. Už tehdy byl podle serveru army.cz mile překvapen, jak je Jiří Fojtík plný optimismu a plánů do budoucna.

Úspěšného cyklistu vzal za vojákem proto, že desátník Fojtík obdivuje tohoto paralympika a příběh Jiřího Ježka mu pomázhá při zotavování z těžkého zranění a na cestě zpět do běžného života. Ježek nabídl mladému muži pomoc v jeho případné sportovní kariéře.

Při nácviku noční střelby na Libavé zasáhlo jedno bojové vozidlo střelou druhé, ve kterém byli zraněni dva vojáci. Lehce zraněný profesionál byl druhý den propuštěn z nemocnice domů a již je zpět ve službě.

Proč k nehodě došlo a kdo na tom má vinu, zatím stále není jasné.

„Šetření komise náčelníka generálního štábu dosud nebylo uzavřeno," informoval ve čtvrtek mluvčí Generálního štábu AČR Jan Šulc. Případem se zabývala i vojenská policie. Ta již věc předala Policii České republiky.