„Kvůli neznalosti místního toku zajeli vodáci do zakázaných míst, kde se řeka sjíždět nesmí, protože zde výrazně meandruje a je mělká, navíc jsou v korytě popadané stromy. Loď proto víceméně táhli a nakonec uvízli na jednom z menších ostrůvků. Kolem byl silný proud, už byla tma, takže se jim špatně odhadovala hloubka. Proto zavolali hasiče,“ popisovala mluvčí Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje Lucie Balážová.

Jednotka ve spolupráci s místními dobrovolnými hasiči uvízlé vodáky velice rychle ve složitém terénu kolem řeky lokalizovala.

„Kolem Hynkova to dobře známe, pravidelně tam absolvujeme výcviky na vodě, takže jsme je rychle našli. Prostředí bylo špatně přístupné a zásah ztížil i fakt, že mladá žena z vodácké skupiny měla astmatický záchvat a byla podchlazená,“ líčil velitel zásahu Tomáš Otruba. „Využili jsme loď a převezli jsme ji na druhý břeh jako první, poskytli jsme jí první pomoc a přivolali jsme zdravotnickou záchrannou službu,“ popisoval.

Další vodáky pak hasiči stejným způsobem převezli bezpečně na břeh, kde jim poskytli tepelný komfort a dopravili je do Horky nad Moravou, kde jim azyl poskytnul jeden z místních dobrovolných hasičů.

Na místě zasahovala profesionální jednotka ze stanice Olomouc a jednotka sboru dobrovolných hasičů z Horky nad Moravou.