V pátek ráno našel svou octavii poškozenou majitel, který zaparkoval v centru Olomouce. Neznámý zloděj násilně vnikl do vozu a ukradl peněženku, škoda je více než tři a půl tisíce korun.

O poznání hůře dopadl řidič Fordu Tranzit, který také parkoval v centru města. V sobotu ráno zjistil, že mu zloděj ukradl elektrické i ruční nářadí za 120 tisíc korun.

Ilustrační foto
Opilá žena ve Štěpánově ničila lak na cizím autě, škoda je 60 tisíc

V neděli ráno jeli policisté ke dvěma vykradeným autům do podzemních garážích.

„Z jednoho zloděj odcizil nářadí v hodnotě téměř třicet tisíc korun. Na dalším vozidle poškodil přední sklo, škoda asi pět tisíc,“ doplnila policejní mluvčí Petra Vaňharová. Z druhého vozu zloděj nic neodcizil.

Vloupačka u pískovny

Nepříjemnou zkušenost s vloupáním do vozidla má za sebou také majitel Renaultu Megane, který jej o víkendu zaparkoval na polní cestě u pískovny na Litovelsku.

„Někdo z vozidla odcizil pánskou peněženku, která obsahovala osobní doklady, platební kartu a finanční hotovost. Celkově způsobil škodu za více než 27 tisíc korun,“ sdělila mluvčí.

Všechny případy policisté šetří kvůli přečinu krádeže, poslední případ také jako poškození cizí věci a neoprávněné nakládání s platebním prostředkem.

Policisté apelují na řidiče, aby v zaparkovaných vozidlech, především na viditelných místech interiéru, nenechávali zavazadla, nákup, oblečení ani další věci.