„Jsme připraveni. Zítra budeme montovat čerpadla, a pokud bude počasí přát, v sobotu bychom mohli spustit sněhová děla,“ uvedl ve čtvrtek Michal Stojmenov, spolumajitel lyžařského areálu v Hlubočkách, jednoho z nejníže položených lyžařských středisek v kraji.

Jestliže se teploty nad ránem budou i v příštím týdnu pohybovat kolem pěti stupňů pod bodem mrazu a děla tak budou moct vyrobit dostatek technického sněhu, mohl by se aspoň jeden vlek v Hlubočkách rozjet už o příštím víkendu.

„Uvidíme. Záleží jen na počasí,“ poznamenal Stojmenov.

Areál v Hlubočkách nabízí vyznavačům sjezdového lyžování tratě o celkové délce 1850 metrů. Nejdelší sjezdovka s převýšením 80 metrů má 600 metrů a celodenní lyžování přijde na 360 korun pro dospělé a 270 pro děti, hodinová večerní na 120 a 95 korun.

Středisko nabízí parkování zdarma a možnost občerstvení v bufetu pod sjezdovkou a v restauraci.

Domašov: nasněžily zatím jen tři centimetry

Jen na sníh už čekají i v Domašově nad Bystřicí.

„Jsme nachystaní. Sice tento týden už nasněžilo, tři centimetry, ale to je trochu málo,“ zažertoval Ladislav Števanka, starosta obce, která se o vlek stará. „Jen doufáme, že letošní sezona bude lepší než loňská,“ podotkl.

Lyžaři mohou na kopci za vsí využít sjezdovku dlouhou 350 metrů s převýšením 60 metrů. Půlden lyžování přijde na 110 korun, stejně jako večerní od 18 do 21 hodiny. Parkování je zdarma. Občerstvení není na místě, ale v obci.

Domašov nabízí vyžití vyznavačům běžeckého lyžování, kteří mohou vyrazit po trase směrem do Jívové a na Svatý Kopeček.

„Skútr na upravování běžecké stopy je nachystaný. Čekáme už jen na sníh,“ uzavřel Števanka.

Sportovci z Olomoucka mají nedaleko i středisko v Karlově u Paseky. Nabízí upravený, 350 metrů dlouhý svah, s nově zrekonstruovaným lyžařským vlekem, umělým osvětlením pro večerní lyžování. Na svahu je i lanový vlek pro nejmenší.

Stejně jako v Hlubočkách funguje v Karlově lyžařská škola pro děti i dospělé. Pod sjezdovkou je chatka s občerstvením.