„Na Silvestra budou jezdit spoje Českých drah jako v sobotu s tím, že mezi 18. a 19. hodinou bude postupně provoz většiny regionálních i některých dálkových vlaků utlumen," sdělila Kateřina Šubová, regionální mluvčí ČD.

„Většina regionálních vlaků, která jede po šesté hodině večer, má v jízdním řádu poznámku, že nejede na Silvestra. Toto omezení se týká spojů po celé České republice. Nepojede v tuto dobu ani řada vnitrostátních rychlíků, poslední Pendolino z Prahy na severní Moravu odjede v 17.12 hodin,“ uvedla Šubová.

Výjimku tvoří noční mezinárodní rychlíky a vlaky EuroNight do Německa, Polska a na Slovensko, které pojedou bez omezení. Na Nový rok pojedou vlaky podle nedělních jízdních řádů. Omezený bude provoz časných ranních spojů, naopak v odpoledních hodinách dopravce vlaky posílí.

„Všem cestujícím, kteří plánují cestování v podvečer, v noci nebo časně ráno z 31. prosince na 1. ledna doporučujeme zvýšenou pozornost při vyhledání spojení a především při sledování poznámek souvisejících s omezením jízdy těchto spojů,“ podotkla Šubová s tím, že i přes maximální možné posílení souprav doporučuje cestujícím zajistit si zejména do nedělních a pondělních dálkových vlaků místenky.

„I přes personální posílení služeb na pokladních přepážkách se mohou tvořit v klíčových stanicích fronty. Cestující si ale mohou jízdenky zajistit také přes internet, v automatech nebo po telefonu na lince 840 112 112, která je dostupná 24 hodin denně.