Na jednání si starosta Litovle Vojtěch Grézl pozval Východočeskou stavební firmu (VCES), kterou město na stavbu školy najalo, dále firmu S-projekt Zlín a společnost Inka, která prováděla stavební dozor.

Po třech hodinách se konečně dohodli.

„Vznesl jsem na firmu VCES reklamaci, která ji předá společnosti Gemo. Ta je totiž dodavatelem firmy VCES a provedla i montáže sádrokartonových podhledů,“ řekl první stanovisko starosta.

Druhým stanoviskem je, že Gemo odstraní sutiny spadlého stropu a udělá nový sádrokartonový.

„Zítra firma nastoupí a sutiny odstraní. Následně provede montáž nového. Musí to být právě tato firma, protože reklamujeme jejich práci,“ vysvětlil Petr Němec, statutární zástupce společnosti VCES.

Stavaři nesouhlasí s posudkem znalce

Firma VCES nesouhlasí s posudkem znalce Jaromíra Vrby.

„Viděl jsem jen krátký výňatek posudku a vůbec s ním nesouhlasím. Závěsnými lany to určitě nebylo, protože po pádu podhledu nebyla nijak potrhaná a poničená. Vyskočilo to ze zámků. Když se vytvořil v meziprostoru podtlak, tak nejdříve vypadlo pár zámků a pak už to šlo jako domino,“ řekl Němec.

Starosta ani některé firmy podílející se na stavbě školy nedostali příležitost nahlédnout do posudku.

„Proto jsme si vyžádali posudek vlastní, který bude k dispozici příští týden,“ řekl starosta.

Podle výsledku tohoto posudku i vlastního zkoumání pak budou postupovat dále.

„Vše ve třídě se zříceným stropem rozebereme a zjistíme příčinu. Budeme dělat stavebně-technické opatření, abychom měli jistotu, že nespadnou další stropy. I když ale zjistíme, že ostatní stropy v nejvyšším patře jsou v pořádku, znásobíme jejich stabilitu. Výsledky zkoumání budeme mít do konce příštího týdne,“ informoval Němec.

PODÍVEJTE SE: VIDEO: Spadne další strop? Rodiče znalec moc neuklidnil

Veronika Štefková