Zatímco podoba Palackého je všem dobře známá, například díky bankovkám, mučednice svatá Pavlína, nikdy věrně zobrazena nebyla. Ostatně jako většina světců. Pro jejich rozlišení se používají různé atributy.

"U svaté Pavlíny to je palmová ratolest,“ připomněla mluvčí olomoucké radnice Radka Štědrá.

Palacký je na tabulích zachycen ve studentském věku a připomíná Supermana.

„Nechtěli jsme důstojného Františka Palackého současné mladé generaci představovat jako zaprášenou, zkostnatělou historickou postavu. Chceme, aby byl pro mladé inspirativní a komiks se superhrdiny je v tomto ohledu ideálním komunikačním prostředkem,“ míní mluvčí Univerzity Palackého Egon Havrlant.

Superhrdinkou v přeneseném smyslu je i svatá Pavlína, jejíž ostatky dostali v roce 1623 představitelé jezuitské univerzity od papeže Řehoře XV.

„Její uctívání v procesí pomohlo zahnat v Olomouci mor, proto se stala patronkou města,“ vysvětlila mluvčí Radka Štědrá.

Podobu obou superhrdinů ztvárnil grafik vystupující pod jménem Ticho762.

„Svaté Pavlíně jsem dal prostý starověký šat. Její rysy nepřipomínají nikoho konkrétního, tvář vznikla kombinací předloh, nevyužil jsem jediný portrét,“ popsal Ticho762.

Velkoplošné tabule umístěné na olomouckých příjezdových silnicích či výpadovkách jsou první zmínkou i prvním užitím vizuálu superhrdinů.

Univerzita jej bude dále rozvíjet při stěžejních akcích jako je majáles nebo studentské setkání na začátku akademického roku Meet UP.

Radnice chce komiksovou svatou Pavlínu používat i při svátcích města a dalších oslavách. Obě instituce chtějí superhrdiny roku 2023 nabídnout zároveň i v podobě suvenýrů.