Na základně v Přáslavicích-Kocourovci připomíná nešťastnou událost státní vlajka stažená na půl žerdi. U brány i na nádvoří armádního areálu.

Kolegové z 2. jednotky OMLT nazvali tragický den „černým úterkem“ a na internetových stránkách resortu obrany na mrtvého vojáka vzpomínali: „S jeho odchodem nás navždy opustila část našeho já. Opustil nás jeho úsměv, jeho nakažlivý optimismus a síla, kterou často dodával většině z těch, co ho znali,“ vzpomínali vojáci 2. jednotky OMLT na kamaráda s přezdívkou „virus“.

„Vždy dokázal přijít s něčím, co každého dokázalo pobavit a dokonale uvolnilo atmosféru. Byl vojákem, který svou službu bral vážně a taky ji tak plnil, a zároveň dokázal žít svůj život naplno,“ napsali.

Vyjadřovali velkou bolest ze ztráty kolegy: ,,Virus, moc nás to bolí, věř, že nezapomeneme, stále tady budeš s námi, v našich srdcích, každý z nás Tě má v srdci a tam taky zůstaneš, pro nás jsi nikdy neodešel a budeš s námi stále.“ Vojáci rovněž dali najevo, že udělají vše proto, aby blízkým kamaráda pomohli v těžké chvíli.

Poté, co v úterý 31.května obrněný vůz najel v provincii Wardak na výbušné zařízení zemřel afghánský tlumočník a dva čeští vojáci byli zraněni. Těžce zraněný rotný byl ve středu za doprovodu lékařského týmu přepraven z Afghánistánu do Prahy a hospitalizován v Ústřední vojenské nemocnice v Praze-Střešovicích, Generální štáb informoval, že jeho stav je stabilizovaný.