Pochod pohádkovým lesem v Řimicích

Pochod pohádkovým lesem si připravili pro dětské návštěvníky členové Sboru dobrovolných hasičů z Řimic u Bílé Lhoty. Akce začíná od 12 hodin v sobotu na hřišti v Řimicích. (wja)

Zábavná stezka v zoo

Také olomoucký Dům dětí a mládeže si na poslední předprázdninovou sobotu připravil pro děti den plný zábavy. Od 10 do 13 hodin se v olomoucké Zoo zábavná stezka, nazvaná Ahoj školo! Děti i rodiče si tak mohou vyzkoušet, jaké by to bylo, kdyby zvířátka měla svou školu. Pro děti je připravena malá odměna. (paš)

Dětský den v Norberčanech

Dětský den s Hanelem. Tak se jmenuje akce pořádaná v rámci „Roku s profesorem Hanelem v mikroregionu Moravskoberounsko“ obcí Norberčany na Olomoucku. Akce se koná na křižovatce ve Staré Libavé, v sobotu 26. června od 14 hodin. Chybět nebude skákací hrad, soutěže, klaunské vystoupení Jupíí.

Hravé odpoledne v Litovli

Hurá prázdniny, tak se jmenuje akce litovelského Domu dětí a mládeže. Sobotní odpolední program plný her a soutěží se uskuteční v ulici Gemerská – restaurace Pod Svatojánským mostem – od 13.30 do 16.30. Občerstvení bude zajištěné, pro děti jsou připravené drobné sladké odměny. (paš)

Grygovští hasiči slaví, i dětským dnem

V sobotu 26. června hasiči v Grygově na Olomoucku pořádají oslavu 110 let trvání sboru dobrovolných hasičů v obci. Program oslav nabízí v 10.30 svěcení sošky svatého Floriána před budou místní sokolovny.

V 15 hodin odpoledne bude za sokolovnou připravena ukázka zásahu Hasičského záchranného sboru Olomouc, o půl hodiny později začne na sokolské zahradě dětský den a večer tamtéž všem přítomným zahraje kapela Lumenbend.

Pořadatelé upozorňují, že v případě nepříznivého počasí se bude zábava konat uvnitř sokolovny. Po celý den však bude zajištěno občerstvení a chybět nebude ani ukázka historické hasičské techniky. (paš)

Netradiční psí den ve Šternberku

Na tradiční psí den aneb Kdo si hraje nezlobí, zve v sobotu 26. června všechny Kynologický klub Šternberk – Pod Šibeníkem. Akce je určena pro širokou veřejnost, návštěvníci mohou přijít se svými psími miláčky i bez nich.

Zápis soutěžících pořadatelé stanovili od 13 do14 hodin, upozorňují, že očkovací průkaz je nutností. Po celou dobu akce bude připravený také doprovodný program, letos doplněný o netradiční disciplíny, které zajišťují studenti Ostravské Univerzity, oboru rekreologie.

Příchozí se tak mohou těšit na stolní hru Weykick , běh na gumovém laně, trampolínu, hry pro děti, jízdu na koních, střelbu ze vzduchovky.

Od 14 hodin bude připravená ukázka skupiny historického šermu non sancti, ale také ukázky výcviku psů Kynologického klubu Šternberk, ukázky bojového umění Aikido.

Chybět nebude ani bohatá tombola, kde je hlavní cenou vyhlídkový let na motorovém padáku. Občerstvení po celý průběh akce je zajištěno, vstupné je dobrovolné. (paš)

Netradiční útok v Radíkově

Na 4. ročník hasičské soutěže v netradičním požárním útoku, se chystají hasiči v sobotu 26. června. Akce se koná v areálu přehradní nádrže v Radíkově, městské části Olomouce. Podle informací pořadatelů by se hasiči o první soutěžní pokusy měly pokusit v 11.15, po 14 hodině zkusí týmy své štěstí podruhé. Večer zahraje skupina Afresh. (paš)

Kolečkoví bruslaři mají závody

Na první závod zve milovníky kolečkových bruslí v sobotu 26. června Kulturní komise obce Paseka na Uničovsku. Sraz k registraci je na návsi v 9.00. První závod začne už v 9.15.

Utkat se můžete ve věkových kategoriích pro děti do 6 let, děti 6 až 10 let, 10 až 15 let a ostatní od 15 do 99 let. Děti do pěti let mají speciální kategorii na trojkolkách a odrážedlech. Závodníci do 15 let musí mít povinně přilbu, v případě vytrvalého a silného deště závody nejsou. (paš)