Po proměnlivém a oblačném pátku by v sobotu i v neděli mělo být již polojasno a bez deště. Druhá polovina víkendu by opět mohla lákat i k vodě, rtuť teploměru se totiž má vyšplhat několik dílků přes 20°C.

"V sobotu bude v Olomouckém kraji polojasno, s teplotami 17-20°C, na horách 9-13°C. Neděle bude opět polojasná s nejvyššími teplotami mezi 19-23°C," informovala Eva Koblihová z ostravské pobočky Českého hydrometeorologického ústavu.

Začátkem dalšího týden se má opět ještě více oteplit, sluníčka však asi bude již méně.

"V pondělí očekáváme oblačno až polojasno, místy přeháňky. teploty by se měly pohybovat kolem 25°C," předpovídá meteoroložka.

Kam o víkendu?

Slunečný víkend si mohou lidé na Olomoucku užít nejen vycházkami, cyklovýlety do přírody, či sluněním na dece.

Pobavit se mohou například na festivalu Hanácké Benátky, který v sobotu roztančí Litovel pestrou směsicí žánrů s hlavní hvězdou Miroslavem Žbirkou. (VÍCE INFO..)

O zábavu nebude nouze ani v zámecké zahradě ve Velkém Týnci na velkolepé hanácké svatbě (od 13.30 hod, od 20h je pak taneční zábava).(VÍCE INFO..)

V Olomouci na letní scéně ve Smetanových sadech bude zase znít zvučný rock hvězdných klasiků - na úvodním koncertu Olomouckého kulturního léta zede vystoupí revivalové skupiny. Posluchači se mohou na Revivalovém Vlnobytí těšit na písně The Doors, Velvet Underground, Led Zeppelin, Franka Zappy a Janis Joplin. (VÍCE INFO..)

Po celý víkend je také připraven zajímavý program na hradě Sovinec. Návštěvníky provedou hradem průvodci v kostýmech a nachystány budou i souboje a ukázky bojových technik od gotiky po renesanci, které předvede skupina šermu Revertar. Provázet se bude v sobotu i neděli 13. a 14. června. První prohlídka začíná v 9. 25 a poslední vyrazí na trasu v 16.55.

V neděli se mohou zase rodiče s dětmi mohou vydat také z Velkého Týnce na asi dvou kilometrovou procházku týneckým Pohádkovým lesem. Cestou potkají dvanáct pohádkových bytostí, akce startuje ve 13 hodin.

Zajímavý nedělní program nabízí i hanácký skanzen v Příkazích. Od 11 hodin do pěti odpoledne tam pořádájí jarmark plný starých řemesel, domácích zvířat, spousty dobrého občerstvení a muziky. Zájemci se budou moci od dvou dopoledne také projet na koních. (VÍCE INFO..)

V Tereziánské zbrojnici v Olomouci pak v neděli večer zazní oblíbené písně z muzikálů jako jsou Vlasy, Bídníci, Straci na chmelu a jiné. Zazpívají Pavel Juřica, Ivana Plíhalová, Barbara Sabella a další. Koncert začne ve dvacet hodin a výtěžek ze vstupného pořadatelé věnují neziskové organizaci Trend vozíčkářů Olomouc.