Na hradě Bouzov připravili na oba víkendové dny program s názvem Tajemství hradních kaplí – Světci a světice.

Na návštěvníky čekají kostýmované prohlídky hradu, setkají se při nich s představiteli světců a světic, které uctívali nejen němečtí rytíři, ale i prostý lid. Začátek akce je v 11 hodin.

„Příchozí se setkají například se sv. Annou, sv. Barborou, sv. Kateřinou, sv. Floriánem, sv. Jiřím, sv. Hubertem, sv. Janem Nepomuckým a mnoho dalšími. Dospělý zaplatí 200 korun dítě do 15 let 100 korun a dítě do 6 let zdarma," píše se na stránkách bouzovského hradu.

Šternberk: dobová svatba i ohňová show

Historický víkend s mušketýry a dobovou svatbou pořádají od pátku do neděle na hradě Šternberk.

Slavnosti na hradě startují v pátek 25. května od 14 hodin, připraven bude jarmark, pohádky ale i šermíři, vstupné je pro dospělé šedesát korun, pro děti stojí vstupenky o polovinu méně.

V sobotu se bude konat na hradě v pravé poledne opravdová mušketýrská svatba, chybět nebude ani ukázka bitvy z 30-ti leté války, dobové hry pro děti a v podvečer historický areál rozzáří ohňová show.

Vstupné je sto třicet korun, děti zaplatí v rozmezí třiceti až šedesáti korun.

Bubliny v Náměšti, pohádky na Sovinci

V neděli pak hrad navštíví mistr ostrého meče s katovnou, vstupné je sto korun, děti by měly mít vstupné v rozmezí třiceti až šedesáti korun.

Na dětský den zvou organizátoři i do zámeckého parku v Náměšti na Hané. Program pro děti tady bude připravený v neděli 27. května od 14 hodin.

Na příchozí čeká čarování s bublinami, soutěže, skákací hrad a spousta zábavy. Vstupné je dvacet korun za dítě.

Oblíbeným místem návštěvníků je i hrad Sovinec na Bruntálsku.

Na neděli i sobotu tady připravili akci nazvanou Láry fáry do pohádky, kdy se tady už po osmnácté koná Den dětí na pohádkovém hradě. Na malé návštěvníky budou po oba dny čekat šermířské, loutkové i hrané pohádky a to od 9.30 do 18 hodin.

Organizátoři připravili i dětský rytířský turnaj, stezku odvahy, hry a soutěže po celém hradě. Děti do osmi let věku vstupné neplatí.