Dvanáct týmů ze střední Moravy zápolilo v Olomouci. Hráčům i hráčkám nechybělo nadšení a předvedli skvělé výkony.

"Sešli se zde v drtivé většině ryzí amatéři a musím uznat, že předvedli parádní výkony plné emocí. Bylo vidět, že všichni chtějí vyhrát a z každého hozeného bodu se nesmírně těšili. Z mého pohledu si to hodně užili," komentoval hlavní rozhodčí Zdeněk Špička.

Plná hospoda šipkařů nevadila ani štamgastům.

"Sice nám obsadili naše místa, ale jednou za čas se to dá vydržet. Byla zde dobrá atmosféra a veselo," s úsměvem se vyjádřili na adresu šipkařů stálí hosté.

Koupaliště Poděbrady u Olomouce, 12. února 2023
VIDEO: Na Poděbradech se bruslí, v osmi nad nulou. Jak teď bude

Šipkám se na Černé cestě daří.

"Jsem moc rád, že se zde Gambrinus Cup koná. Letos je to již podruhé a doufám, že ne naposledy. Šipky mám rád, sám je hraji rok a půl. Chtěl bych, aby se zde v budoucnu hrála liga," přeje si Filip Alexa, majitel rodinné hospůdky.

O tři postupová místa se bojovalo až do poslední šipky. Nakonec se radovaly týmy Kraken Dřínov z Kroměřížska, Lamy a Double out z Prostějovska. Třetí místo uteklo o pouhých čtyřicet bodů Štikám Litovel.

"U postupujících týmů byla vidět určitá zkušenost. Přestože nemají ligovou vyhranost, dokázali setřást nervozitu a to sehrálo rozhodující roli. Líbila se mi genderová vyváženost, hrála spousta děvčat, což potvrzuje, že šipky jsou společenská hra," hodnotil Zdeněk Špička.

Finálový turnaj Gambrinus Windson Cupu se hraje v sobotu 25. února v Praze na Královce.