Turistům, kteří vyrazili na silvestrovský výšlap na Praděd, se sněhová pokrývka přímo pod nohama měnila na kapalné skupenství. Kvůli mlze navíc často nic neviděli. 

Vleky mezi Ovčárnou a Pradědem, které jsou závislé na přírodním sněhu, se vzhledem k oblevě ani nerozjely. 

Výlet autobusem na Praděd 27. prosince 2022
Autobusem na Praděd? Zdražení neodrazuje, zájem o spoje na Ovčárnu je obrovský

V Malé Morávce ve Ski areálu Kopřivná i ve Ski Aréně Karlov pod Pradědem jedou lanovky a vleky naplno. Přestože teploty se pohybují nad nulou, na sjezdovkách stále leží úctyhodná zásoba mokrého technického sněhu.

Na video a záběry ze Ski Arény Karlov se můžete podívat výše, fotogalerii a video ze Ski areálu Kopřivná najdete níže.

Lyžaři si zde užívají plynulý provoz bez front u pokladen, lanovek nebo vleků. Parkoviště pod svahy pod jsou solidně zaplněná, ale není problém zde najít volné místo. V restauracích potěší dostatek místa a rychlá obsluha.

Výlet autobusem na Praděd 27. prosince 2022
Autobusem na Praděd? Zdražení neodrazuje, zájem o spoje na Ovčárnu je obrovský

Kopřivná přišla v zimní sezoně se zajímavou atrakcí. Kromě lyží a snowboardů zde můžete vyzkoušet také novinku: freestylovou „koloběžku na sníh“.

„Jako jediní v ČR nabízíme možnost zapůjčení snowscootu dospělým i dětem včetně možnosti výuky s kvalifikovaným instruktorem. To prostě musíte zkusit. K dispozici na půjčovně, lekce s instruktorem se domlouvají v lyžařské škole,“ láká Kopřivná zájemce do Jeseníků na novou atrakci. Ski Aréna Karlov zase začala zájemcům nabízet zážitkové jízdy v rolbě.

Protože k oslavám Silvestra patří také přípitky na všechno možné, lyžaři v Kopřivné mají k dispozici ski bar, panorama bar i restauraci.

Proměny počasí na hřebenech Jeseníků cestou z Ovčárny na Praděd, prosinec 2022.
VIDEO: Cestou z Ovčárny na Praděd se počasí změní každou chvíli

Také Ski Aréna Karlov nabízí speciální silvestrovský program. „Oslavte konec roku s námi v Karlově. V Restauraci u Ježka chystá DJ party až do rána,“ láká Ski Aréna Karlov lyžaře, aby se zdrželi v Jeseníkách až do Nového roku.

Ski areál Kopřivná:

Zdroj: František Kuba