Druhý den PREZIDENTA v Olomouckém kraji ON-LINE

Ta přenesená, díky velkému davu lidí, i ta opravdová, řezníkova.

Ačkoliv ve středu už začala postní doba, místní připravili speciálně pro prezidenta malé vepřové hody. 

Do balíku s domácí výslužkou pro hlavu státu se pak vešla celá tlačenka, jitrnice, prejt a klobásy.

Složení i chuť měly stejnou jako při každé jiné „várce" určené pro běžné zákazníky řeznického mistra Jana Buriana.

„Recepty jsou za ty roky tak vyzkoušené, že by mě ani nenapadlo v nich cokoliv měnit. Byl by to zbytečný risk, že se něco pokazí," poznamenal řezník, který v domácnostech na Olomoucku a Litovelsku za sezonu zvládne přes čtyři desítky domácích zabijaček.

Přihlížejícím nabízel na ochutnání jitrnice a klobásky a pak v tradičním řeznickém oblečení spěchal pozdravit prezidenta.

Ten si v Cholině pochvaloval, že ho hejtman Jiří Rozbořil pozval právě do malé obce. Po letech strávených na Vysočině podle svých slov dokáže ocenit, jak blízcí si lidé na vesnici jsou.

Kdepak máte maminku?

Prezident také dobře věděl, že právě Cholina je rodnou obcí Jiřího Rozbořila.

„Kdepak máte maminku, pane hejtmane? Rád bych jí předal kytičku," zaskočil Miloš Zeman hejtmana a vzápětí předával jeho matce květiny.

Starostka Pavla Bezová prezidenta obdarovala keramickým andílkem a dárkovým košem s výslužkou ze zabijačky.

„Dovolte, abych poděkoval za dietní klobásy, dietní jitrnice a dietní tlačenku. Nepochybuji o tom, že materiál na jejich výrobu byl ryze dietní a tak se tedy budu tímto způsobem léčit, protože mi lékaři nařídili dietu," poznamenal s úsměvem Miloš Zeman a pobavil několik stovek přihlížejících.

Kvůli hodům vstal ve dvě v noci

Řezník Jan Burian z Luké, který na počest hlavy státu připravoval tradiční vepřové hody si musel pořádně přivstat. Budík v jeho ložnici totiž zazvonil už dvě hodiny po půlnoci.

Před třetí hodinou ranní byl třicetiletý mistr oboru ve své výrobně uzenin a společně s kolegou se pustili do práce. Museli uvařit desítky kilogramů vepřového masa, kořeněného ovaru a připravit prejt, jitrnice a klobásky.

„Jsme malá rodinná firma s více než stoletou tradicí. Zabijačku děláme podle starých receptů. Nepoužíváme rychlosůl ani žádné konzervanty, všechno děláme čerstvé," popsal mladý řezník.

V pátek prezident Zeman návštěvu Olomouckého kraje ukončí.
Na programu má dopoledne cestu do Hradčan na Přerovsku, loňské vesnice roku. Poté zamíří do Přerova a před odpoledním návratem do Prahy se ještě zastaví ve zvonařské dílně v Brodku u Přerova.
Průběh posledního dne prezidentské vizity budeme opět sledovat on-line.