Z divadelního jeviště zazní písně ze slavných muzikálů, ale i popové a rockové hity v podání umělců Moravského divadla a pozvaných hostů za doprovodu živé kapely. Akce má připomenout výročí sametové revoluce, ale je především poděkováním zdravotníkům v nemocnicích za jejich náročnou práci během koronavirové krize.

„Datum koncertu je magické, takže akce bude mít i přesah. Z pódia zazní hymna sametové revoluce - Modlitba pro Martu, kterou symbolicky zazpívá herečka Ivana Plíhalová. Ta byla v listopadu 1989 tváří revoluce v době, kdy divadlo vstoupilo do stávky,“ řekl Filip Tailor, olomoucký hudebník a jeden z autorů projektu.

Starci na chmelu i Bídníci

Pořad bude mít dvě části - v první zazní muzikálové písně a skladby, které se hrají v divadle, ve druhé pak pop-rockové songy.

„Vybrali jsme spíše pozitivně laděné písně a slovně vyřčených poselství bude co nejméně. Podobný koncert se uskutečnil už na jaře a věříme, že bude i tentokrát úspěšný,“ dodal Tailor.

Z jeviště Moravského divadla zazní během dvouhodinového koncertu ukázky z muzikálů Starci na chmelu, Šakalí léta, Donaha!, Bídníci či Porgy a Bess. Chybět nebudou ani písně Jaromíra Nohavici, které doprovázejí populární činoherní inscenaci Boží mlýny. Ve druhé polovině koncertu se pak umělci Moravského divadla představí jako interpreti hitů od The Beatles, Queen, Scorpions a dalších popových a rockových legend.

Zlomme vaz

Moderátorské role se ujme umělecký šéf činohry Roman Vencl.

„Můj cíl je být svižný, věcný a hrát takzvaně druhé housle, protože tenhle večer bude především o skvělé kapele a výtečných zpěvácích. Těším se na všechny, protože se po dlouhé době zase uvidíme v nějakém větším počtu. Konečně se na jeviště vrátí život! Všem nám přeji – zlomme vaz,“ řekl Vencl.

Autoři: Deník/Petra Poláková-Uvírová, MDO