„Odhadem více než třináct set motorek se sjelo. To je za dobu konání určitě rekordní účast,“ řekla organizátorka Lenka Rašková.

Loni vyjížďce počasí nepřálo a motorkáři se potkali na olomouckém letišti. Letos ale opět zamířili do centra města.

„Sjíždí se Ostraváci, Brňáci, ale i z Čech. Jsou to ti stálí, skalní motorkáři, kteří s námi jezdí tradičně a jsou tady i noví lidé, kteří tady ještě v životě nebyli. Každý rok vidíme nové tváře a nové motorky,“ doplnila Lenka Rašková.

Zdeňka Kosková patřila k těm, kteří už patří mezi stálé návštěvníky. Na sraz dojela z Přerova a účastnila se ho už potřetí.

„Jezdím do Olomouce a Otrokovic, mám to i nejblíž a jsou to ty nejzajímavější akce. Jsem tady proto, že je tady vždy skvělá atmosféra,“ řekla blondýnka, která přijela na červeném stroji Gilera DNA 125.

Je potřeba dodržovat pravidla

Přiznala, že nejraději na celém setkání má samotný začátek.

„Tehdy se nastartují všechny motorky, začne to burácet a vyjede se. Lidi mávají, motorky troubí, je to paráda. Těším se na vyjížďku,“ vysvětlila žena.

Zároveň ale doplnila, že při takto masové projížďce je potřeba striktně dodržovat pravidla.

„Je potřeba si dávat pozor. Vždycky se najde nějaký blázen, který nerespektuje všechna pravidla. Když jede dohromady tolik motorek, tak to není jednoduché a je to hodně nebezpečné,“ doplnila Zdeňka Kosková.

Celá projížďka, která byla dlouhá asi sedmdesát kilometrů se nakonec obešla bez problémů. Motorky se projely Olomouckem a svou spanilou jízdu zakončily ve Šternberku na Ecce Homo. (paš)

V centru Olomouce se konaly tradiční trhy
V historickém centru Olomouce se konal se další Hanácký farmářský trh
Pálení čarodějnic u Terasy na olomouckých Poděbradech
Olomoucké Poděbrady ožily. Pálení čarodějnic a hezké počasí lákalo
Tvarůžková zmrzlina z Loštic, rodiště sýra z typickým aroma, se neomrzí. Ochutnat se musí. Aspoň jednou za rok.
Tvarůžková neomrzí. Aspoň jednou v roce