Nasedáme na zadní sedadla černého automobilu. Z přední desky na nás svítí obrazovky.

„LCD monitor je propojený s počítačem, který je umístěný v kufru. Ten vše zaznamenává a nahrává. Jakmile zjistíme přestupek, začneme nahrávat a zaznamenáváme kompletně pohyb řidiče. Zaměřujeme se nejen na rychlost, ale i na dálniční známky, na kontrolu espézetek, na prasklé čelní sklo či na jízdu v levém pruhu nebo nebezpečné předjíždění,“ vypočítává policista Vladislav Zápeca, který sedí za volantem.

Kolega vedle něj má na starost přístroje na monitorování neukázněných motoristů.

Uháníme silnicí R 35 směrem na Bělotín. Auto má motor na benzin o obsahu 3,6 litru, automatickou převodovku a náhon na všechna čtyři kola. Je vybaveno i nočním viděním, takže ani neukáznění šoféři, kteří by chtěli spoléhat na tmu, mají smůlu.

Na ovládání auta museli policisté absolvovat speciální školení.

Oficiální parametry tvrdí, že vůz zrychlí na stovku za šest sekund. Že údaje mluví pravdu, poznáváme záhy. Řidič před námi jede rychleji, než by měl, a praporčík za volantem razantně šlape na pedál.

Našich tři sta koní se naráz splaší. Obrovská síla nás tlačí do sedadel a vkrádá se neodvratný pocit, že se pneumatiky vozu každou chvíli odlepí od silnice a po zbytek hlídky budeme dálnici monitorovat ze vzduchu. Na další otázky ohledně zrychlení mě přechází chuť.

Tmavý passat budí respekt

Účinek naší jízdy se dostavuje okamžitě. Pronásledovaný řidič očividně rychle pochopil situaci a zpomaluje.

„Šoféři, kteří jezdí pravidelně po dálnici a uvidí passat, hned zpomalují. Ať už jedeme my, nebo třeba nějaký obchodní dealer ve stejné značce, protože auta jsou v té rychlosti zaměnitelná,“ pochvaluje si policista preventivní účinek.

Nedávno se však na internetu objevily poznávací značky některých policejních vozů. Nemohou tedy řidiči poznat policisty podle nich?

„V té rychlosti sotva. Navíc náš automobil často půjčujeme na různé bezpečnostní akce, třeba do Nového Jičína nebo do Ostravy, takže je může řidič potkat kdekoli v České republice,“ podotýká policista.

152 km/h a pokuta bez protestů

Teď se ale musí soustředit na dění na dálnici. Opel tmavě vínové barvy jede nepovolenou rychlostí. Pomalu ho dojíždíme tak, abychom na obrazovce zřetelně rozeznali jeho poznávací značku.

Displej ukazuje aktuální rychlost sto padesát dva. V klidu hříšníka předjíždíme a zastavujeme. Polský řidič zapomněl při cestě za prací, že není v Německu ani v Rakousku.

Nesnaží se protestovat – sám přiznává, že jezdívá i rychleji. Jeho peněženka je teď lehčí o tisíc korun. Policisté musejí viníka ještě řádně prověřit. Během pár minut jim centrála hlásí, že po muži ani jeho autě nikdo nepátrá, ani nemá zákaz řízení. Můžeme tedy jet dál.

Antiradary nezabírají

Řidiči se prý zpravidla s policisty příliš nedohadují. Dobře vědí, že to nemá smysl. Spíše jsou pobouření, proč policie chytla zrovna je.

„Zatím nejvyšší rychlost, kterou jsme zaznamenali, byla dvě stě třicet kilometrů v hodině,“ říká Zápeca.

Jeho kolega Karel Zajíček podotýká, že na jejich zařízení nezabírá žádný antiradar.

„Používání antiradaru je ostatně protizákonné,“ upozorňuje policista.

Předjíždí nás tmavý passat. Nejdřív zpomaluje, ale nakonec si to hasí rychlostí 148 kilometrů v hodině. Na našem zadním skle se rozbliká nápis STOP POLICIE a auto zastavuje. Jeho řidič ve středních letech je očividně rozladěn.

Poslechl kolegy, šlápl na plyn a platil

„Prostě nemám čas, měl jsem důležité jednání,“ odpovídá na mou otázku, proč jel tak rychle. „Původně jsem si myslel, že jde o policii. Kolegové mi pak ale poradili, že klidně můžu jet, což se mi nevyplatilo,“ přiznává.

Jeho společníci zatím obhlížejí čtyřkolou chloubu policie a dávají nepokrytě najevo svůj obdiv. Ve své firmě mají dost silných aut. Teď zjišťují, že snížený podvozek a další vymoženosti našeho passatu jejich vozy prostě nemají šanci nepokořit.

Vracíme se na základnu do Kocourovce. Za necelou hodinu jsme najeli šedesát kilometrů a policisté chytli dva provinilce. Bylo by ještě hodně o čem mluvit.

Třeba o tom, že denním chlebem dálničních policistů není zdaleka jen doprava, ale taky přepadení čerpací stanice nebo vykradený kamion. Policisty ale záhy čeká další štace.

Karel Páral