„Rozhodně je tišší a tolik nedrncá,“ hodnotil první zkušenost s německým vlakem průvodčí. VIDEO z první jízdy stadlerem najdete níže.

Klidnější jízda vyhovovala i cestujícím.

„V Regionově nebylo za jízdy slyšet vlastního slova. Tady jsme si celou cestu povídali, aniž bychom museli zvýšit hlas,“ usmála se skupinka, která vystupovala v Senici na Hané. „Navíc je mnohem hezčí.“

Stadler na trati Olomouc - Drahanovice. Autor: DENÍK/František Berger

Rušno v kabině

Rušno tak bylo hlavně v kabině strojvedoucího. Na první jízdu dohlíželi zástupci Českých drah. Kontrolovali například ovládání dveří nebo funkčnost signalizace u zastávek na znamení.

Sice nízkopodlažní, přesto místy stále vysoko

S nasazením soupravy, které národní dopravce pořídil z Německa, ovšem nezmizel starý problém. Přestože je vlak nízkopodlažní, jeho podlaha je v některých zastávkách mnohem výš než nástupiště. Utrpení zejména pro vozíčkáře a rodiče s kočárky.

„Stejně jako doteď, při nástupu a výstupu jim musíme pomáhat,“ pokrčil rameny průvodčí.

„Pro starší lidi by to chtělo ještě jeden schůdek,“ shodli se cestující.

Další dvě repasované jednotky Stadler chtějí České dráhy zařadit do provozu ještě letos. Zbylých osm vlaků začne jezdit v příštích letech, až po nutné rekonstrukci.

O vítězi mezi zájemci, kteří usilují o veřejnou zakázku na úpravu všech Stadlerů, se rozhodne v následujících měsících. Dráhy zatím zprovoznily dvě jednotky vlastními silami v olomouckém depu, kde nyní zaměstnanci pracují na dalších dvou Stadlerech.