Sice odbíjejí pravidelně každou hodinu, ale rafičky na ciferníku přestaly ukazovat čas. Zastavily se ve chvíli, kdy došlo k výpadku proudu ve městě. Na závadu mechanické části pohonu věžních hodin se podívají odborníci ještě do konce tohoto týdne.

Rafičky se zastavily před jednou hodinou, přičemž 00:52 došlo k výpadku dodávky elektřiny ve městě. „Problém je v mechanické části pohonu. Odbíjení je na elektřinu. Takže kolemjdoucí například ve dvě hodiny slyší, jak hodiny dvakrát odbijí, ale na ciferníku je stále za pět minut jedna,“ popisoval zádrhel Miroslav Havran z litovelského městského úřadu.

Opravu hnací převodovky již radnice objednala u specializované firmy ve Vyškově. „Servisní technik přijede ještě do konce týdne,“ ujistil Havran.

V Litovli vichřice vyvracela stromy, lámala značky, poškodila chodníky a střechy garáží a výměníkové stanice na čistírně odpadních vod. Lidé byli dlouhé hodiny bez elektřiny.

Na radnici v pondělí zasedal krizový štáb a operativně řešil požadavky občanů a firem. Technické služby postupně začaly odstraňovat škody na veřejném prostranství.