Úřady totiž rodině Musilově nakonec vztyčení stožáru s třílistým rotorem na jejich zahradě na okraji obce zamítly. Rodina nad verdiktem kroutí hlavou. Boj o vrtulník ale vzdala. "Stejně jako stavební úřad v Dolanech nesouhlasil se stavbou krajský úřad, ke kterému jsme se odvolali. Jeho rozhodnutí jsme právě dostali," posteskli si v pátek Musilovi.

Úřady nepodpořily stavbu větrné elektrárny kvůli tomu, že pozemek, přes který chtějí Musilovi vést elektrickou přípojku, jim nepatří. "Nemají souhlas vlastníka s tím, že přípojku chtějí vést přes jeho pozemek," vysvětlila již dříve postoj dolanského stavebního úřadu jeho vedoucí Miloslava Večeřová. "Vlastníkem těch pár metrů pozemku je obec. A ta souhlas nedá, protože její vedení s naším záměrem nesouhlasí," vysvětlili Musilovi. Musilovi roky plánovali, jak uhlí a dřevo vymění za otop k přírodě šetrnější. "Hygienici neměli ke stavbě elektrárny výhrady. Hlukové normy bychom splnili. Máme třináct kladných razítek. Navíc by to byla jen malá elektrárna, která by ani nejela 24 hodin denně, protože tak dobré podmínky tady nejsou," plánovali Musilovi.

Radní ale jejich projekt nepodpořili. Naopak. "Sto metrů od obytných domů, to je málo. Lidé v sousedství by trpěli hlukem. Už tak neustále řešíme hlučnost stolárny naproti," napsalo v zamítavém stanovisku vedení místní samosprávy. Tomu i sousedům se rovněž nelíbí, že dvanáct metrů vysoký větrník by narušil vzhled okolní krajiny. "Za zahradou leží pole a les. Nevím, čemu by mohl stožár vadit. Snad jen pár nepřejícným lidem, kteří se prý nechtějí na stožár dívat," oponovali Musilovi.

Poté, co krajský úřad stvrdil rozhodnutí dolanských úředníků, vzdali se Musilovi snu o vlastním zdroji obnovitelné energie, kterým chtěli vytápět rodinný dům a přebytky dodávat do veřejné sítě. "Byli jsme nadšeni. Už ale nemáme chuť ani sílu bojovat s úřady. Přitom stát všude proklamuje, jak podporuje a chce navýšit obnovitelné zdroje. V našem případě však bohužel zvítězili nepřejícní lidé," dodali Musilovi.