Olomoucký Krajský úřad v pátek zpřístupnil návrh Územní studie větrných elektráren na území kraje. Lidé se s ní mohou seznámit až do 20. srpna, kdy proběhne také její veřejné projednávání.

Občané mohou do studie zabývající se současnými a plánovaných větrnými elektrárnami na území Olomouckého kraje nahlížet na odboru strategického rozvoje kraje v kanceláři číslo 1210 ve 12. patře výškové budovy Regionálního centra Olomouc. „Dokument je přístupný v pracovní dny od 8 do 15 hodin, v pondělí a ve středu od 8 do 17 hodin,“ sdělil Pavel Gremlica z odboru strategického rozvoje kraje.

Stanoviska a připomínky k záměrům na výstavbu nových větrných elektráren mohou dotčené orgány a sousední kraje podávat do 15. srpna, obce z Olomouckého kraje a občané se mohou vyjádřit až do 20. srpna.

Veřejné projednávání územní studie, kde mohou námitky a připomínky podávat také občané se uskuteční 20. srpna od 14.30 v sále Pegasus v přízemí budovy Regionálního centra Olomouc. Po projednání a odsouhlasení zastupitelstvem Olomouckého kraje bude tato studie sloužit jako kvalifikovaný podklad pro zpracování územně plánovací dokumentace měst a obcí kraje.

Na území Olomouckého kraje nyní funguje 24 větrných elektráren ve 12 lokalitách a celkovým výkonem 19 190 kW. V současné době se projednávají a posuzují nové větrné elektrárny v Jívové, Kopřivné, Rakově, Potštátu-Lipné, Písařově, Rozstání, Kobylé nad Vidnávkou a Horní Loděnici.