Zájem tak v Olomouci nestačí nabídce. Naopak v Uničově zase žehrají na slabé návštěvy bruslení pro veřejnost.

„V dřívějších letech byla návštěvnost mnohem vyšší. Děti dnes mají jiné zájmy, mají počítače a televize,“ uvedl Lubomír Kolařík, sekretář uničovského hokejového klubu.

Podle něj na led chodí okolo patnácti až dvacet lidí. Dvacet korun za vstup se přitom od loňska nezměnilo.

„Za mých mladých let sem chodilo okolo dvou stovek bruslařů. Teď je to špatné. V Uničově se přitom letos hraje slušný hokej a ani tohle netáhne. Nevíme, co už pro děti víc udělat. Je však hodně jiných sportů, což dřív nebývalo, nabídka je široká,“ posteskl si Kolařík.

ROZPIS veřejného bruslení v Uničově

Šternberk: dopoledne pro školy

Ve Šternberku si na nezájem nestěžují.

„Myslím si, že veřejnost má zájem, hlavně ti malí. Bruslí ale i šedesátníci. Záleží na období. Když jsou prázdniny, když v zimě není sníh – všechno s tím souvisí,“ řekl Jan Trunda, vedoucí zimního stadionu ve Šternberku.

Tady letošní sezonu veřejného bruslení zahajovali už v půlce srpna.

„Pravidelně máme soboty neděle, v týdnu otevřeno není, jen o prázdninách. Cena zůstává už několik let stejná, pětadvacet korun na hodinu a čtvrt,“ doplnil vedoucí.

Kromě dospělých využívají ledové plochy pravidelně i školáci.

„Obvykle od osmi do čtrnácti hodin máme vymezený prostor pro školy. V tuhle dobu sem mají děti s kantorem možnost kdykoli přijít. Naším cílem je přilákat na led co nejvíce dětí,“ vysvětlil Jan Trunda.

ROZPIS veřejného bruslení ve Šternberku

Olomouc: nová hala stále v nedohlednu

V Olomouci si školáci na bruslení budou muset ještě pár dní počkat.

„Začne od listopadu, každé druhé pondělí,“ reagoval Josef Podlaha, sportovní manažer olomouckého hokejového klubu.

„Musíme však uspokojit hokej a sledge hokej, krasobruslení, veřejné bruslení a plocha je jen jedna, což je tragédie na takhle velké město. Druhá plocha by velice pomohla,“ doplnil s tím, že tady nabízí možnost bruslení pětkrát týdně za dvacet korun.

Veřejné bruslení je v krajském městě k dispozici obvykle jen hodinu ve čtvrtek, v pátek a sobotu večer, a o víkendu hodinu dopoledne.

Že v Olomouci chybí další ledová plocha, ví i vedení města. V loňském roce olomoucká radnice představila studii budoucí multifunkční haly, která by měla vzniknout rozsáhlou rekonstrukcí zimního stadionu a vedlejší malé haly.

Zatím však není jasné, kdy práce začnou.

„Podmínkou k zahájení přestavby jsou brzdí neuzavřená majetkoprávní jednání. Proto nepředpokládáme, že by rekonstrukce mohla začít v příštím roce,“ doplnil mluvčí olomoucké radnice Ivan Rašťák.

ROZPIS veřejného bruslení v Olomouci