Kabelkový veletrh se chystá na středu 4. října v olomouckém kině Metropol.

„Letos jsme změnili místo konání v Olomouci a taky se rozrůstáme. Těší mě, že redakce Deníku rozdělila benefici do Šumperku a Přerova, chceme podpořit handicapované i v jiných okresech,“ říká Věra Novotná a ještě přidává, že kamarádky jí pravidelně informují o tom, že sběrné místo kabelek v kině Metropol pravidelně zásobují.

„Navíc Metropol bude dávat korunu z kávy na Spolu Olomouc, takže ti, kteří přinesou kabelku a odpočinou si tam i při kávě, podpoří dvě věci naráz,“ vysvětluje.


Do letošního ročníku věnovala hned několik oblíbených kousků a zapojila se celá rodina.

„Rozhodla jsem se věnovat kabelky, které jsem už dlouho nenosila, a ač se některých vzdávám s těžkým srdcem, vím, že ještě mohou udělat radost. Přispěly i moje dcery, dokonce i ta nejmladší. Je z ní už slečna, a tak věnovala nějaké dětské tašky,“ usmívá se Věra Novotná a upozorňuje i na tašky od olomouckého fotografa Lukáše Navary, které se budou ve všech třech městech dražit.

Navrhněte, kde výtěžek může pomoci

Výtěžek z veletrhu tradičně pomáhá potřebným. Letos své tipy, komu přispět, posílají čtenáři Deníku na adresu šéfredaktora olomoucké redakce Martina Dostála.

„To, že se zapojují čtenáři, se mi moc líbí. Začnou si víc všímat svého okolí,“ tvrdí Věra Novotná.

Část financí půjde do nového olomouckého rehabilitačního centra Jitrocel v Mozartově ulici.

„Každé dítě zveřejní svůj příběh, bude mít svůj účet a lidé mohou konkrétní dítě podporovat. Rehabilitace by pak měli rodiče levnější, cvičit se musí každý den a je jich asi padesát. To je aktivita, kterou rádi podpoříme,“ uzavírá Věra Novotná.

Pátý ročník Kabelkového veletrhu, který pořádá Deník spolu s Dobrým místem pro život, se koná 4. října a poprvé na třech místech současně. Kromě Olomouce a Přerova i v Šumperku.