Se začátkem letní sezóny však musí lidé přicházející na plavecký stadion přes hlavní pokladnu počítat s tím, že je třeba si připravit ke vstupnému i stokorunu jako vratnou zálohu na čip.

„Zálohu za čip požadujeme z toho důvodu, že vnitřní a venkovní bazén budou v létě propojeny a někteří návštěvníci by mohli zapomenout čip odevzdat. Proto tato malá záloha, která se platila již v minulých letech," vysvětlil Milan Wagner, mluvčí společnosti Olterm & TD Olomouc, která plavecký stadion provozuje.

Čip měří návštěvníkovi délku pobytu a slouží také jako „klíček" ke skříňce.

Při vstupu přes letní vchod od letadla se čip na skříňku nevydává, neplatí se tedy ani záloha.

Za celodenní pobyt v areálu při vstupu přes letní pokladnu zaplatí návštěvníci 80 Kč ve všední den a 86 Kč o víkendech a svátcích. Při příchodu po 16. hodině je cena o něco snížena.

Při vstupu přes hlavní pokladnu krytého bazénu stojí hodina plavání 54 Kč ve všední den do 14.hod, 64Kč po 14. hod a 70Kč o víkendech

Provoz do konce srpna, pak začne rekonstrukce

Nekryté bazény chce mít provozovatel přístupné po celou dobu prázdnin.

„Jen pokud by bylo velmi zima, přechodně bychom areál uzavřeli. Předpokládáme ale nepřetržitý provoz až do konce srpna," doplnil Wagner.

Letošní sezóna bude poslední ve stavající podobě před plánovanou celkovou rekonstrukcí venkovních prostor, která má začít na podzim.

Ondřej Zuntych