Týden nato v Majetíně. Návštěvníky chtějí potěšit řadou novinek. Pochlubit se mohou novou posilovnou, markýzou či chodníky. Vstupné by se nemělo zvedat nikde.

V sobotu 28. května otevře letní areál olomouckého plaveckého bazénu.

„Přístup bude umožněn přes pokladnu krytého bazénu, v případě příznivého počasí bude možné využít i letní pokladnu. Těšíme se na návštěvu!" zvou provozovatelé bazénu. V

enkovní koupání si v Olomouci mohou zájemci dopřát i v aquaparku, kde má výplavový bazén příjemných 29 stupňů Celsia.

Uničov zkrásněl, Štrenberk s vylepšením

Ve Šternberku se bude otevírat ve středu.

„Pracujeme na tom. Ještě asi nestihneme sprchy, ale na víkend budou dokončeny. Zatím poslouží provizorní, což jistě vadit nebude," popisoval správce Jaroslav Vyhnálek.

Na vyhledávané plovárně přichystali na sezonu několik novinek v podobně zastínění občerstvení, převlékárny v prostoru tobogánu a čipové pokladny.

„Taky bude nově zlevněné odpolední vstupné od 15. hodiny," informoval Vyhnálek.

Ve stejný den odstartují sezonu i na koupališti v Uničově. V porovnání s loňskem zkrásnělo.

Byly vybudovány nové chodníky či protiskluzové okraje bazénu z přírodního materiálu.

„Máme spoustu novinek. Plastové rohože kolem ochozu bazénu jsme nahradili kamínkovým povrchem, u dětského bazénu najdou děti obrázky vodních živočichů. Návštěvníci se mají nač těšit," zval do uničovského venkovního areálu správce Ladislav Fischer.

Novinka: biokoupaliště v Pasece

Na návštěvníky se už připravují také v Majetíně, kde finišují poslední práce.

„Dokončujeme posilovací zařízení pro ty, kteří si budou chtít v rámci odpočinku na koupališti zacvičit. Fitness prvky budou k dispozici vedle občerstvení, u pergoly," lákala do Majetína starostka Miroslava Zavadilová. „Zahajujeme v pátek 10.června," upřesnila den D pro všechny, kteří si oblíbili areál na okraji obce. Ani tady se nebude vstupné zdražovat.

Během června budou moci lidé za osvěžením také do Bělkovic-Lašťan.

Největší novinou letošní sezony na Olomoucku bude otevření biokoupaliště v Pasece.

Zavřeno bude i v letošním roce koupaliště v Náměšti na Hané, kde městys hledá cestu, jak je opravit, případně najít jiné využití areálu u vstupu do Terezkého údolí.