Už čtvrt století ho pořádá místní sběratel Vladimír Léhar – letošní ročník má v záhlaví číslovku pětadvacet.

Letos očekává účast 150 a 200 vozů z celé republiky i ze zahraničí. Sjíždět se začnou v pátek 1. července večer a většina z nich setrvá na tábořišti při silnici mezi Zvolí a Jestřebím až do pondělka.

„Pokud má někdo zájem si vozy prohlédnout, ideální čas je v sobotu nebo neděli před desátou hodinou nebo v sobotu po páté odpolední. Přes den totiž budou vozy na projížďce. Čeká je trasa po polních i lesních cestách a účelových komunikacích. A v neděli v podvečer někteří účastníci odjedou,“ říká pořadatel Vladimír Léhar.

Novinou letošního ročníku bude vybudování amerického a německého tábora v kempu. Do každého budou soustředěna příslušná vozidla a také tu budou stát dobové vojenské stany.

Na americké straně budou k vidění a příklad dva šestikolové průzkumné tanky z druhé světové války a asi deset nákladních vozů.

Německý tábor nabídne mimo jiné asi dvacítkou obojživelných vozů. A pořadatel Vladimír Léhar přispěje skutečnou raritou – těžkým přepravníkem na tanky, největším, jaký se v Evropě vyráběl.

„Němci jich vyrobili jen osmdesát kusů a zachoval se jeden jediný. Měl ho jeden člověk ve Štěchovicích na zahradě. Byl to totální vrak zarostlý v trávě. Sehnal jsem si výrobní dokumentaci a rok jsem na rekonstrukci vozidla pracoval,“ řekl Vladimír Léhar.