Radnice totiž původně počítala se 125 miliony, nyní však zjistila, že by musela zaplatit ještě o patnáct více. Proto chce magistrát v nejbližší době vyhlásit výběrové řízení. Chce tak zjistit, jestli nepůjde budova postavit pod sto milionů.

Dům s pečovatelskou službou je podle radních v Olomouci potřeba. Na ubytování v podobném zařízení čeká totiž přes tisíc zájemců.

„Máme hotové všechny náležitosti, abychom mohli stavbu zahájit. Zbývá nám jen získat finanční prostředky. Ukázalo se, že náklady jsou mnohem vyšší, než jsme původně počítali. Pohybují se kolem 140 milionů. Chceme proto vyhlásit výběrové řízení, abychom zjistili, jakou částku vysoutěžíme. Podle toho se rozhodneme, zda do stavby půjdeme,“ uvedl náměstek primátora Ladislav Šnevajs.

Podle radních by bylo úspěchem, kdyby náklady nepřesáhly sto milionů korun.

„Současná krize ve stavebnictví by mohla částku výrazně snížit. Také ještě máme možnost získat nějakou sumu z dotací kraje,“ popsal Šnevajs.

V domě by mělo vzniknout přes čtytřicet bytů a jedno patro budovy bude zabírat odlehčovací služba, která ve městě úplně chybí. Umožňuje lidem, kteří se starají o osobu blízkou, aby zde svého příbuzného na chvíli umístili. Dům doplní i zázemí pro pečovatele.