Rekonstrukce areálu přírodního amfiteátru, kde se ročně vystřídají desetitisíce diváků, začne v květnu a náklady na opravu dosáhnou téměř pět set tisíc korun.

Amfiteátr, který obklopuje zeleň, pochází z padesátých let minulého století. Řadu let tam obec kvůli nedostatku peněz prováděla pouze drobné úpravy.

„Nyní musíme udělat zásadní opravu. Například pódium už hrozilo propadnutím, proto ho celé rozebereme a uděláme zcela nové. Plánujeme akce tak, aby do začátku Zahrady bylo vše hotové,“ uvedla starostka obce Marta Husičková.

Rekonstrukce čeká i střechu pódia, řemeslníci vymění obklady kolem jeviště i pod ním. Obec pořídí i zhruba sto nových laviček.

Náměšť na Hané využije na rekonstrukci dotaci od kraje čtyři sta tisíc korun. Z vlastních peněz přidá dalších nejméně padesát tisíc korun, mimo jiné na nátěr části laviček, oplocení či prořezání stromů.

Festival Zahrada v Náměšti na Hané, který se zaměřuje převážně na world music, folk, rock, etno, bluegrass, tramp, blues, jazz a spirituály, se letos uskuteční od druhého července.

Vystoupí na něm přibližně sto padesát skupin a sólistů z České republiky i ze zahraničí. Festival se poprvé konal v roce 1990 ve Strážnici, po osmi letech se rozrůstající akce přestěhovala na Hanou.