Slavnosti odstartují na velkobystřickém Zámeckém náměstí v 15 hodin, kdy prodejci ve stáncích začnou nabízet svatomartinské speciality a vína. V ten samý čas se otevře i výstava žáků místní Základní školy, která nabídne lucerny všeho druhu.

V 15.30 pak bude na programu komentovaná degustace svatomartinských vín.

„Slavnosti budou mít podobu na, kterou jsme už zvyklí. Chybět nebude dobré jídlo a pití ani speciality. Přehrajeme i tradiční senátorskou scénku, která nějakým způsobem komentuje dění během roku ve Velké Bystřici a dělá si z toho tak trošku srandu," řekl starosta města Marek Pazdera.

V 16.30 se příchozí mohou těšit na ohnivé vystoupení Martina Ochmana a na strašidelný lampionový průvod s doprovodem ohňových žonglérů a svatého Martina na koni. Ten také s průvodem v 17.15 zamíří do velkobystřického amfiteátru, kde pak akci okolo 18.30 zakončí ohňová show a závěrečná slavnost ohně.

„Je to jedna z nejoblíbenějších akcí, amfiteátr bývá vždy plný. Prozatím jsme měli vždy vysokou návštěvnost, je to slavnost ohně a jídla a lidé mají tuhle akci rádi," uzavřel marek Pazdera.

Podrobný program zájemci najdou na stránkách města na www.velkabystrice.cz.