Jde o koncept nové franšízy spojené se jménem známého šéfkuchaře Zdeňka Pohlreicha. V tomto týdnu začala proměna nevzhledného objektu u městského průtahu v nové bistro.

„Jedná se o zajímavý koncept skvělých burgerů. Začalo se před dvěma dny,“ uvedl Pavel Kostka, spolumajitel 4 Hombres, kde jsou dalšími společníky Zdeněk Pohlreich a David Kaňák z ostravské restaurace Mama’s, kam se za místními burgery a hot dogy sjíždějí fajnšmekři z širokého okolí. Značku proslavil také jeden z dílů pořadu Ano, šéfe.

Vizualizace nové kavárny v budově Muzea umění Olomouc
Nové bistro s terasou v centru Olomouce. Otevře je tam tým Long Story Short

Proměna jedné z ostud Olomouce je už patrná na první pohled. Přízemní objekt u průtahu dostal nový nátěr a na obvodovém zdivu jsou upevněné rošty pro dřevěné obložení.

Podle olomouckého franšízanta práce postupují, a pokud nenastanou komplikace, mělo by se bistro otevírat za přítomnosti známého šéfkuchaře Pohlreicha na jaře. Nejpozději v červnu.

„Kuchyň je objednaná a bude se pracovat na interiéru. Smlouvu jsme podepsali teprve v neděli,“ usmál se Daniel Nevrkla, jenž podlehl chuti Mama’s burgerů.

Vizualizace proměny interiéru OC Šantovka. Pasáže se více otevřou, gastro zóna bude větší
Šantovka výrazně promění interiér, zvětší i gastro zónu. Takto má vypadat

V novém bistru nabídne celkem 12 míst k sezení bez obsluhy. Venku u sloupů chce umístit stolky, kde si zákazníci budou moci dopřát hamburger.

„Lidé se tady mohou scházet. Dát si i dobré kafe, dokonce i něco sladkého, kdo bude chtít. Chystáme i zmrzlinu,“ prozrazoval plány Daniel Nevrkla, který se doposud věnoval zejména developerským projektům.

Nový koncept s Mama’s Burger představil známý šéfkuchař Zdeněk Pohlreich teprve vloni, kdy se rozhodli vstoupit na trh s novou franšízou.