Poklepání kladívkem na základní kámen stavby za doprovodu svižných skladeb přerovského Academic Jazz Bandu – takové kulisy provázely čtvrteční zahájení rekonstrukce autobusového nádraží v Přerově.

Jedna z největších investic ve městě za poslední léta si vyžádá náklady ve výši asi 150 milionů korun, z toho 100 milionu půjde do Přerova z evropských peněz.

Podle náměstka přerovského primátora Josefa Kulíška (ODS) se do autobusového nádraží několik desítek let vůbec neinvestovalo.

„To, co nás tedy čeká, není rekonstrukce, ale úplně nová stavba. Zahrnuje výměnu povrchu vozovky, kompletní prostorové přebudování a zastřešení stanovišť, či zbudování zázemí pro řidiče,“ nastínil náměstek přerosvkého primátora Josefa Kulíška (ODS).

Díky novému nádraží se výrazně zvýší komfort cestujících, kteří se potřebují přepravit do Přerova, nebo jsou odkázáni na městskou hromadnou dopravu. Město nyní také zvažuje, že posvětí developerský záměr na zbudování nového obchodně společenského centra v prostoru mezi autobusovým a vlakovým nádražím.

Vize autobusového nádraží v Přerově.

Cestující a řidiči aut, projíždějící Přerovem, se budou muset po dobu trvání prací smířit s dopravním omezením.

„Od poloviny dubna zahájí provoz v přilehlých ulicích provizorní autobusové nádraží, kam se přemístí některé zastávky. Část stanovišť bude ale během první etapy zachována,“ nastínil vedoucí odboru rozvoje magistrátu Pavel Gala.

Město chce stihnout zbudování nového autobusového nádraží ještě v letošním roce.

„Oficiálně má stavba trvat od dubna letošního do dubna příštího roku. Chtěli bychom však, aby byla hotová už do konce tohoto roku,“ uzavřel náměstek přerovského primátora Josef Kulíšek.

Vize autobusového nádraží v Přerově.