Částkou přibližně 120 milionů korun přispěje stát a na financování se bude podílet i univerzita.

V nové budově získají studenti i akademičtí pracovníci lepší podmínku nejen pro výuku, ale i pro vědu a výzkum. Informoval o tom proděkan fakulty Martin Modrianský.

„Výstavba již začala, na základě výběrového řízení už máme vybraného generálního dodavatele stavby. Ten garantuje dokončení prací ke konci srpna 2012, naplno se výuka v budově rozběhne v září 2013,“ uvedl proděkan.

V rámci tříletého projektu, jehož realizace byla zahájena letos v únoru, vznikne nový objekt o celkové ploše 16.443 metrů čtverečních.

Je konstrukčně propojen se stávajícím objektem Teoretických ústavů, které vznikly v 50. letech minulého století a nedostačují kapacitně ani technologicky. O potřebě další budovy se hovoří už desetiletí.

Vizualizace dostavby teoretických ústavů LF UP Olomouc

„Ve stávající budově se potýkáme s řadou technologických problémů, vzduchotechnikou, zázemím pro laboratoře a podobně. V dostavbě naopak vznikne nejmodernější výukové i výzkumné centrum,“ doplnil Modrianský.

Současný objekt v areálu fakultní nemocnice využívá nejen lékařská fakulta, ale zčásti i fakulta zdravotnických věd. Po dokončení nové budovy se do ní přestěhuje část ústavů lékařské fakulty a velkou část zaujmou právě laboratoře.

Univerzita měla původně na dostavbu připlácet až 200 milionů korun, díky nižší vysoutěžené ceně však bude částka menší.

Teoretické ústavy v olomoucké fakultní nemocnici