„Festival jsme letos ani neplánovali. Členové kapely mají rodiny, spoustu práce a málo času. Ale mladí na valné hromadě přehlasovali zbytek kapely a tak se Hanácké kvitek koná," řekl Jiří Uhlíř, kapelník pořádající dechové hudby Věrovanka a prozradil, že se členové kapely před lety dohodli, že festivalových ročníků udělají přesně patnáct. ¨

„Nicméně stalo se, že se koná i šestnáctý ročník, a proto jsme se rozhodli, že jako kapely pozveme naše kamarády, se kterými se potkáváme. Počasí se nám přeje a myslím, že lidé se dobře baví," podotkl s úsměvem Jiří Uhlíř.

Na tradiční přehlídce dechových kapel se letos představili čtyři kapely, jedna přijela až z Táborska. „Je to tady super, hodně příjemná atmosféra. Je velké teplo, ale byli jsme na to připraveni, takže to ničemu nevadí. Jsme spokojení," zhodnotila festival zpěvačka pořádající kapely Věrovanka Eva Netopilová.

Spokojení byli i návštěvníci. Před horkými paprsky se sice zpočátku většina z nich ukrývala ve stínu rozlehlých stanů, parket byl přesto plný.

„Hanácké kvitek je pro nás tradiční akcí. Dechovka se nám líbí, zatancujeme si. Je sice horko, ale hrají dobře a je nám tady dobře," zhodnotili festival manželé Mlčákovi z Kozlovic, místní části Přerova chvíli potom, co odešli z parketu. Spokojená byla i paní Marie, která za hudbou, tancem a příjemnou zábavou přijela do Věrovan s manželem z Prostějovska.

„Jezdíme sem už pěkných pár let. Moc se nám tady líbí. Ta atmosféra a taky, že kapely jsou krojované. Objíždíme podobné akce a sem jezdíme rádi," doplnila žena.

Zda byl letošní šestnáct ročník Hanáckého kvitku poslední, zatím ale kapelník Jiří Uhlíř odpovědět přesně nedokázal. „Nebudeme předjímat. Od návštěvníků slyšíme pozitivní reakce, abychom festival pořádali dál. Takže uvidíme, jak to dopadne. jestli budeme mít chuť, čas a sílu ho nachystat," řekl. Do Věrovan se každoročně sjíždí lidé z celého kraje ale i Moravy.

„Jsme rádi, že sem jezdí, navštěvují naši vesnici a Hanou. Proto to děláme, pro lidi a milovníky dechovky," uzavřel kapelník.